Завод “Більшовик” пішов з молотка за 1,4 мільярди – куди подінуть обладнання

Автор: Тетяна Сененко
11:45 27.10.2021

АТ «Перший київський машинобудівний завод» («Більшовик») продали на аукціоні за 1,429 млрд грн – ціна зросла на 40 млн грн зі стартових 1,389 млрд грн. Переможцем стала компанія, зареєстрована у Києві, статутний капітал якої становить 4 тисячі гривень.

Завод “Більшовик” пішов з молотка за 1,4 мільярди – куди подінуть обладнання

Про це стало відомо з трансляції засідання на YouTube.

Крок аукціону становив 20 млн грн. Відбулося зростання ціни у два кроки.

У торгах АТ «ПКМЗ» переміг ТОВ «Дженерал Комерс». Компанія зареєстрована у Києві, статутний капітал становить 4 тисячі грн. За даними YouControl, компанія займається неспеціалізованою оптовою торгівлею. Вона начебто пов’язана з групою UFuture Василя Хмельницького та Андрія Іванова.

Конкурентами «Дженерал комерс» були компанія «Інвест новації» та компанія «ІДК Каскад», яку пов’язують з екс-депутатом Віталієм Хомутинником.

У Фонді держмайна заявили, що покупець має право перенести виробничі потужності заводу на його філію у Жашкові (Черкаська область). Що саме буде на місці заводу поки невідомо.

Серед раніше заявлених умов приватизації заводу – збереження основних видів діяльності та погашення боргів на суму 500 млн грн. (кредити, зарплати, держбюджет).

Також новий власник повинен буде інвестувати 57 млн грн у ремонт та модернізацію промислового майданчика заводу у Жашкові (Черкаська область).

Нагадаємо, раніше Фонд державного майна України заявляв про спроби зірвати процес прозорої приватизації заводу.

«Очевидно, що процес залучення інвестицій в непрофільні державні об’єкти через прозору приватизацію зустрічає опір з боку осіб та фінансово-політичних груп, які позбавляються незаконного контролю над такими активами, особливо коли йдеться про масштабні об’єкти. Саме таким масштабним об’єктом є завод «Більшовик», який десятиріччями руйнувався та був доведений до критичного стану: 500 мільйонів гривень заборгованостей, арештоване майно та зруйноване виробництво перетворили цей об’єкт на руїну – лише заради незаконних прибутків окремих осіб», – йдеться в повідомленні ФДМУ.

Читайте також: Завод «Більшовик» піде в приватні руки: Кабмін ухвалив умови приватизації

Великий Київ у Google News

підписатися