Подорож людського духу в тілі жінки: час шукати квитки на експериментальну виставу “Косачка”

Автор: Оксана Тупальська
13:25 02.03

Пластична вистава “Косачка” об’єднала незалежних українських хореографок, танцівниць, музиканток і візуальних мисткинь. Після київської прем’єри, яка з аншлагом відбулася 3 грудня, команда продовжила роботу над проектом, і скоро знову покаже “Косачку” у столиці.

Подорож людського духу в тілі жінки: час шукати квитки на експериментальну виставу “Косачка”
Світлодіодне освітлення

Не пропустіть 17 березня в Київській опері на вул. Межигірській, 2. Квитки за посиланням

“Косачка” створена за оригінальним сценарієм і присвячена жінкам, які зараз боронять Україну.

“Мені цікава тема розвитку і зміцнення духу”, — розповідає режисерка Юлія Лопата.

“Ідея вистави зародилася від того, що я спостерігала, наскільки сильні жінки мене оточують, в тому числі у моїй власній родині, і міркувала про те, як зароджується вибір — бути стійкими і захищати те, що важливо”. 

В “Косачці” поєднуються сучасний танець і електронна музика, міф та реальність, минуле і теперішнє. Після успішної прем’єри в Київській опері, команда проекту продовжує розвивати матеріал вистави, тож в березні глядачі побачать її оновлену версію — але так само сповнену символів і відсилок до світової та української культури.

“Косачка” — це вистава-ритуал, міф про подорож людського духу у тілі жінки, безперервне коло життя.

“Ми досліджуємо явища, пов’язані з універсальною природою жінки, експериментуємо з артефактами часу, діджиталізуємо фольклорний спів і звучання бандури, яке для нас спеціально записав Володимир Войт ”, — розповідає композиторка Олена Шикіна, випускниця школи електронної музики module exchange.

Разом із акторкою і вокалісткою Соломією Кириловою (“Памфір”, “Leopolis Night”) Олена виконає музику “Косачки” наживо.

Авторка хореографії “Косачки” — незалежна хореографка Галина Пеха, яка працює над виставою, оновлюючи її матеріал, разом із своєю командою сучасного танцю Procontemporary. Художниця Ася Сутягіна, відома роботами в українському кіно (“Додому”, “Люксембург, Люксембург”, “Мої думки тихі”), створила костюми ручної роботи, які підсвічують різні аспекти жіночих досвідів та образів жінки у міфології. До підготовки оновлених показів також долучився американський драматург Пол Барджетто, для якого це вже не перший повоєнний досвід роботи з українськими митцями театру і танцю. 

Фото: Антон Кулеба та Віра Думке

Processed with VSCO with ir3 preset

Авторки вистави

Режисерка Юлія Лопата разом із київською незалежною командою сучасного танцю PROcontemporary та її засновницею – хореографкою Галиною Пехою. Команда веде свою діяльність 6 років, створюючи вистави, проводячи воркшопи та дослідницькі практики руху по всій Україні.

  • Танцівниці: Катерина Бишева, Катерина Курман, Тетяна Рябцун, Дарина Самойлова, Надін Купець. 
  • Вокалістка та перформерка: Соломія Кирилова
  • Композиторка та виконавиця музики: Олена Шикіна
  • Художниця з костюмів: Ася Сутягіна
  • Художниця зі світла: Олена Антохіна
  • Продюсерка: Поліна Булат

Великий Київ у Google News

підписатися