Про це повідомляє ПЦУ.
Перші шість тижнів – це Свята Чотиридесятниця, а сьомий тиждень, останній перед Великоднем, зветься Страсним (Страсною седмицею).
Під час Великого посту віряни зазвичай утримуються від споживання: м՚яса, молока, масла, яєць, риби (крім визначених днів), інших продуктів тваринного походження.
Послаблення буває тільки на великі свята – Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) та на Лазареву суботу (тоді дозволяється ікра). Послаблювати піст дозволяється також дітям, вагітним жінкам, хворим.
Проте, нагадують в ПЦУ, обмеження в їжі – одна з допоміжних, але не головна складова посту.
Без сповідання власних гріхів та покаяння піст буде лише певною дієтою. Ми обмежуємо споживання їжі для того, щоби змінити саме ставлення до неї – знаходити задоволення не у більшій кількості чи смаковій якості, а в простоті та достатності спожитого, аби змістити фокус і вивільнити час для головного – духовного, внутрішнього – того, що має значення для вічності“, – пояснюють в ПЦУ.
За словами предстоятеля ПЦУ, війна кардинально змінює форму посту, але не може змінити його сутність – самообмеження заради духовної досконалості.
“Безперечно, що для тих, хто може і здатен постувати згідно з традицією, духовно корисним буде її дотримуватися. Але всі решта у тому, що стосується їжі, маєте діяти на власний розсуд, відповідно до обставин. Справи милосердя, моральна і матеріальна підтримка тих, хто поруч, надання розради, притулку, допомоги – все це той піст, який потрібен і нам самим, і нашим ближнім”, – зазначив Митрополит Епіфаній.
Читайте також: В Україні зміняться дати церковних свят: Священний синод ПЦУ підтримав перехід на новий календар
Нагадаємо, на території Софії Київської з’явилися ялинки, висаджені на честь першого святкування Різдва за новим календарем.