“Побудувати укриття чи виробляти дрони”, – кияни закликають розморозити станцію метро “Львівська брама”

Автор: Оксана Тупальська
13:26 09.12

Жителі столиці згадали про станцію метро “Львівська брама”, яка стоїть недобудованою з кінця минулого століття. Мовляв, на замороженій ділянці будівництва підземки можнв було б ховатися під час обстрілів росіян.

“Побудувати укриття чи виробляти дрони”, – кияни закликають розморозити станцію метро “Львівська брама”

Закинута станція метро «Львівська брама» розташована між «Золотими воротами» та «Лукʼянівською». Про неї згадали у своїй групі жителі Печерського району Києва. 

В мережі поширили світлини, які свідчать про досить непоганий вигляд станції, будівельні роботи на якій завершили у 1996 році. Кажуть, що на око там досить непогано, лише виходу назовні не передбачено. 

Чудове місце для цеху по збиранню дронів. Ніяки удари не страшні, – зазначає житель столиці Олександр Заслона. 

Проєктувальник жодних помилок не зробили – усі виходи проєктом передбачені, у т.ч. резервні. Це розроблялося ще за радянських часів. Документація пройшла усі етапи узгоджень, перевірок та затверджень, – говорить журналіст, що працює у Києві та досліджував питання Валентин Ожго.

На початку лютого 2022 року, незадовго до повномасштабного вторгнення повідомлялося, що Київський метрополітен оголосив тендер на добудову станції, термін виконання контракту — до 10 серпня 2023 року. Очікувана вартість робіт складає майже 73,5 млн грн. Однак, нажаль, через погіршення ситуації на російсько-українському фронті, історія з добудовою не мала продовження. 

Хоча нині кияни не проти, щоб станцію добудували. 

А от як виглядав проект будівництва наземної частини станції метро Львівська брама:

Згідно з документацією, передбачався лише один вхід/вихід на станцію “Львівська брама”, який розташований в районі вулиці Січових Стрільців, Кудрявського узвозу та вулиці Кудрявської (між станціями метро “Золоті ворота” та “Лук’янівська”). Водночас, розробників проєкту попросили також передбачити можливість будівництва другого входу, але тільки в перспективі.

У цьому відео можна побачити, як виглядала станція навесні 2016 року:

Великий Київ у Google News

підписатися