Побачити вперше і востаннє: у Музеї Києва показують картини понад 30 художників з приватної колекції, які продадуть на допомогу ЗСУ

Автор: Галина Ворона
10:33 19.03.2023

Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва презентує виставковий проєкт “Художня спадщина” з приватної колекції.

Побачити вперше і востаннє: у Музеї Києва показують картини понад 30 художників з приватної колекції, які продадуть на допомогу ЗСУ
оренда квартири Київ

Як зауважують організатори виставкового проєкту, його назва дуже невипадкова.

“Художня спадщина” — це унікальна можливість побачити роботи понад 30 художників, географія проживання та творчості яких простягається від Чернігова до Ялти, від Львова до Донецька.

Ця колекція увібрала твори як великих майстрів, так і їх не менш відомих учнів, серед яких Микола Глущенко, Валентина Цвєткова, Олександр Цугорка, Микола Максименко, Тетяна Яблонська, Сергій Шишко та інших.

 

Художня спадщина — це не лише про збирачів колекцій та її власників, не лише про суспільне визнання майстерності того чи іншого митця та зарахування до національного надбання. Художня спадщина — це, зокрема, про тяглість художньої традиції, яка бережно передається від вчителя до учня, наповнюється новими змістами та рефлексіями, близькими новим поколінням. Так, митець Сергій Шишко, який своїми полотнами як ніхто здатен закохати у Київ, всотував традиції українського живопису в класі Федора Кричевського.

Талант іще однієї, без сумніву, всесвітньовідомої української мисткині, Тетяни Яблонської не пройшов повз увагу її вчителя, того ж майстра — Федора Кричевського. Дещо згодом художниця й сама ділитиметься досвідом, викладаючи у Київському державному художньому інституті. Змінювалися покоління, погляди на мистецтво та обставини, в яких творили художники, але цінності лишалися незмінними. Як і її вчитель, Яблонська не боялася йти всупереч правилам та не піддавалася тиску соцреалізму, який лишився пройденим етапом студентської молодості.

Разом із тим, традиція виховується не лише вчителем, а й — у родині. У Київському державному художньому інституті (нині НАОМА) викладав і живописець Сергій Подерв’янський, батько відомого автора сатиричних п’єс і також художника Леся Подерв’янського.

Серед презентованої збірки є й роботи учениці Михайла Бойчука — Галини Зорі та її доньки художниці Ольги Сльоти.

Дивовижним чином, подібно розв’язці детектива, прослідковується цей невидимий, на перший погляд непомітний зв’язок між митцями, який матимуть змогу помітити і відвідувачі, оглядаючи полотна майстрів живопису.

Нагода побачити приватну колекцію, так ретельно дібрану, випадає вперше та востаннє, адже власник прагне підтримати Збройні сили України та скерувати частину коштів, виручених від продажу картин, на потреби українського війська.

  • Виставка триватиме з 1 до 19 березня
  • Графік роботи експозиції згідно графіку роботи музею: Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні
  • Каса працює з 12:00 до 18:30
  • Вартість вхідного квитка: 80/50 ₴

Читайте також: Відома майстриня презентує у Києві вишиті картини, у яких відроджує забуті старовинні техніки

Нагадаємо, столичний музей запрошує на виставку картин знаної майстрині петриківського розпису.

Великий Київ у Google News

підписатися