Побачили “мертвого” їжака – не кидайте у смітник, колючий ще може дихати

Автор: Оксана Тупальська
21:06 02.11

Якщо їжачок не рухається та не реагує на ваші доторки, це ще не означає, що він загинув. Тому не поспішайте викидати його до смітника. Як же зрозуміти, що сталося з тваринкою?

Побачили “мертвого” їжака – не кидайте у смітник, колючий ще може дихати

У холодну днину з листопада до першого теплого весняного сонечка їжаки впадають у сплячку, тому і виглядають неактивними. 

Вони зазвичай риють ями, щоб залишатися в безпеці, але у нас все менше і менше зелених насаджень, кущів або лісів, і їм стає все важче і важче знайти безпечне місце, щоб переночувати взимку, – пояснюють активісти “Самі з вусами”.

Їжаки можуть прийти у подвір’я у пошуках безпеки та тепла, щоб впасти в сплячку, деякі настільки втомлені пошуками, що засинають, де впадуть –  на узбіччях доріг чи тротуарах:

Під час сплячки їх серцевий ритм і загальна робота організму трохи сповільнюються з метою збереження енергії, що може збити людину з пантелику, що їжачок мертвий.

Як створити місце сплячки, тривалістю в 5 місяців

Зробіть нору в картонній коробці та в сухому, безпечному та тихому місці, щоб колючий міг провести там холодні місяці.

Їжачки – вимираючий вид, дуже важливий у нашій екосистемі

Ці тваринки поїдають жуків, равликів, жаб, ящірок, змій, зокрема отруйних, знищують мишачі гнізда:

Вони не бояться ні бджіл, ні ос. Їжак може легко зруйнувати осине гніздо і з’їсти його мешканців, не звертаючи уваги на їхні укуси.

Відомо про імунітет їжаків до сильних отрут, у тому числі до укусів гадюк. Цей феномен протиотрути досі невідомий вченим.

Будьте обережні, побачивши їжака в холодні місяці. Вам нічого не варто допомогти такій тендітній тварині.

 

Великий Київ у Google News

підписатися