На станціях Київського метрополітену “Либідська” та “Берестейська” триває почерговий капітальний ремонт. На станції “Берестейська” роботи завершать наприкінці лютого, а на “Либідській” – у квітні цього року.
Про це розповіли у Київському метрополітені.
Там пояснили, що ескалатори підземки – це механізми, які щодня інтенсивно використовуються та забезпечують перевезення сотні тисяч пасажирів. Їхній капітальний ремонт проводиться кожні 10–12 років або після пробігу у 150 тисяч кілометрів з урахуванням типу ескалатора та його характеристик.
Капітальний ремонт передбачає повне розбирання ескалатора. Фахівці демонтують основні елементи: сходове полотно, поручні, редуктор, тягові ланцюги та інші деталі, що забезпечують роботу обладнання.
Деталі, які можна перевезти, оглядають, діагностують та ремонтують у спеціалізованій майстерні. Усі інші великогабаритні елементи ремонтують безпосередньо в машинному залі станції, де проходить капітальний ремонт ескалаторів. Ці надважливі ремонтні роботи проводить спеціалізована бригада фахівці на всіх ескалаторах столичного метро.
Діагностика – один з ключових етапів ремонту. Після демонтажу кожен елемент ескалатора перевіряють на зношеність та відповідність технічним вимогам. Якщо деталь придатна до подальшої експлуатації, проводять технічне обслуговування та повертають в ескалатор. Якщо ж деталь не відповідає стандартам безпеки – замінюють.
Роботи тривають як вдень, так і вночі, адже справний ескалатор – це гарантія безпеки пасажирів. Водночас навіть після капітального ремонту важливо дбайливо ставитися до обладнання.
Попри свої значні розміри, ескалатор – вразливий механізм. Зламати його може дрібна монета або верхній одяг пасажирів. У таких випадках доводиться зупиняти ескалатор на кілька годин для ремонту пошкоджених елементів, зокрема сходинок.
На жаль, легковажне ставлення пасажирів до правил користування ескалатором часто призводить до серйозних травмувань та поломок обладнання, вартість яких може сягати мільйонів гривень.
Працівники київського метрополітену закликають пасажирів дотримуватися правил безпеки: тримайтеся за поручні; не заходьте за обмежувальні лінії; стежте за особистими речами;
не сідайте на сходинки; будьте особливо уважними з дітьми.
Читайте також: У метрополітені за рік травмувались понад 90 пасажирів
Нагадаємо, днями у столичному метро травмувався юнак, який хотів розважитись.