Аби в період карантину мати змогу подорожувати Україною чи поїхати за кордон, доведеться пройти ПЛР тест у Києві. Адже з 21 жовтня 2021 року проїзд у громадському транспорті міжобласного призначення дозволений лише громадянам, які вакцинувалися або мають при собі довідку з негативним результатом обстеження на ковід.
Можна здавати як швидкий аналіз на антиген, так і ПЛР. Але в будь-якому разі довідка дійсна протягом 3 діб з дати дослідження.
Навіщо обстежуватись перед виїздом за межі нашої держави?
Лабораторна діагностика перед подорожжю за кордон є одним із ключових шляхів протидії розповсюдженню коронавірусної хвороби світом.
За звичайних умов далеко не кожен погодився б відкласти поїздку на 1-2 тижні при появі перших ознак респіраторної інфекції. А деякі люди переносять COVID-19 взагалі безсимптомно. Вирушивши в дорогу, інфікований поставить під загрозу здоров’я тих, з ким йому доведеться контактувати. Наразі жоден пацієнт із позитивним тестом на ковід не отримає дозвіл на перетин державного кордону.
Після повернення із закордонної мандрівки потрібно на 14 днів піти на самоізоляцію. Це дозволить уникнути інфікування оточення, якщо мандрівник заразився під час поїздки.
Щоб не самоізолюватись, треба здати аналіз. Якщо відповідь буде негативною, змінювати звичний спосіб життя не доведеться.
За яких симптомів треба записатись на ПЛР?
Тест на ковід необхідно пройти, якщо:
- зросла температура тіла, а жарознижувальні засоби не діють;
- надокучає сильний сухий кашель;
- періодично або постійно є біль у грудях, голові, суглобах, м’язах;
- підвищилася втомлюваність;
- погіршився нюх та здатність відчувати смаки.
Діагностику шляхом полімеразної ланцюгової реакції лікарі призначають усім, у кого підтвердилось захворювання на пневмонію.
Як проходить тестування?
Лаборант бере в пацієнта мазок із верхніх дихальних шляхів (рото- або носоглотки). Процедура безболісна. Проте більшість пацієнтів скаржаться на дискомфорт, ступінь якого залежить від індивідуального порогу чутливості. Втім, неприємні відчуття короткочасні, бо забір біологічного матеріалу триває менш як хвилину.
Чи треба заздалегідь готуватися до діагностики?
Попередня підготовка необхідна, щоб відповідь була правильною. Тому перед обстеженням:
- протягом 24 годин не пийте алкоголь;
- на 12 годин припиніть приймати ліки для носової порожнини й горла;
- упродовж 4 годин не куріть;
- протягом 2 годин не пийте й не їжте;
- зранку до візиту в лабораторію не чистьте зуби, відмовтесь від ополіскувача для ротової порожнини й жувальної гумки.
Лаборант має поцікавитись у вас, чи всіх рекомендацій ви дотримались. Якщо ні, він повинен запропонувати перенести аналіз на іншу дату.
Скільки чекати на довідку?
Більшість діагностичних закладів видають пацієнтам результат через 1-2 доби після забору біоматеріалу. Здавши в лабораторії «Меділабс» тест на коронавірус у Києві, Вінниці або Хмельницькому, ви отримаєте задокументовану відповідь через 6 годин. Доплачувати за терміновість не потрібно.
Наскільки точним є висновок?
Полімеразна ланцюгова реакція – це метод, специфічність якого складає 100%, а точність – від 99 до 100%. Аналіз може помилитися, тільки якщо пацієнт не підготується до нього або лаборант порушить порядок забору мазка й проведення дослідження.
У «Меділабс» на вас чекають досвідчені фахівці, які щороку підвищують свою кваліфікацію. Лабораторія використовує сертифіковані тест-системи західного виробництва, що гарантують точний результат. Має повноваження за результатами тесту дозволяти припинення самоізоляції.