Площі природно-заповідного фонду Київщини необхідно постійно розширювати – депутат Київоблради

Автор: Галина Ворона
16:29 31.05.2021

Площі природно-заповідного фонду Київщини необхідно постійно розширювати та удосконалювати – для цього існують усі передумови. Наприклад, вони можуть використовуватися у короткостроковому відпочинку, бути рекреаційними ресурсами під час пішохідного, велосипедного або кінного туризму, стати основою при прокладанні унікальних оглядових або тематичних маршрутів.

Площі природно-заповідного фонду Київщини необхідно постійно розширювати – депутат Київоблради

Про це у своєму блозі написав  депутат Київоблради VIIІ скликання (“Європейська солідарність”), голова постійної комісії з питань екології, природокористування, водних ресурсів, мисливства, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій Роман Титикало.

За його словами, території природно-заповідного фонду мають тенденцію до збільшення, та їх частка в Україні є недостатньою і продовжує залишатися значно меншою, ніж у більшості країн Європи, де природно-заповідні території займають у середньому 15% території.

Роман Титикало зауважив, що на сьогодні у Київській області налічується 238 територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 344,9 тис. га – 10,41% від адміністративної площі області.

Зокрема, у 2020 році природно-заповідний фонд Київщини збільшився на 10 нових територій і об’єктів на загальну площу понад 419 га.

На його думку, створення об’єктів природно-заповідного фонду можна вважати найефективнішим важелем у процесі охорони природних екосистем, унікальних природних територій, ландшафтів та рідкісної флори та фауни, та й загалом збереження національного багатства України.

Депутат наполягає, що площі природно-заповідного фонду Київщини необхідно постійно розширювати та удосконалювати, і впевнений: для цього існують усі передумови.

Так, об’єкти природно-заповідного фонду можуть використовуватися у короткостроковому відпочинку, бути рекреаційними ресурсами під час пішохідного, велосипедного або кінного туризму, стати основою при прокладанні унікальних оглядових або тематичних маршрутів.

Розширювати території природно-заповідного фонду потрібно, насамперед, за рахунок ділянок, які менше змінені господарською діяльністю людини або територій, на яких трапляються види рослин і тварин, що занесені до Червоної книги”, – додав Роман Титикало.

Читайте також: Незаконно захопили 1000 гектарів заповідного лісу на Київщині – що відбувається 

Великий Київ у Google News

підписатися