Пів року у нестерпному смороді і з нечистотами у підвалі: під час будівництва метро “зламали” каналізацію двох будинків

Автор: Галина Ворона
15:39 08.10.2021

Під час будівництва метро на Виноградар робітники пошкодили каналізаційний колектор у двох десятиповерхівках на вулиці Полковій. Тепер ось уже пів року нечистоти замість каналізації течуть до підвалу і мешканці сотень квартир страждають від задушливого смороду.

Пів року у нестерпному смороді і з нечистотами у підвалі: під час будівництва метро “зламали” каналізацію двох будинків
оренда квартири Київ

Що кажуть люди, які стали заручниками смороду, та чим небезпечна ситуація з каналізацією – розповіли у сюжеті “Сніданку з 1+1”.

Підвали всі затоплені. Тут комарів стільки, що зверху донизу не можна було пройти. Дихати не можна”, – каже жителька шостого поверху Галина.

Ліфт у будинку не працює. А через хворобу такі походи на шостий поверх для неї стають справжніми тортурами.

Пані Олена, що мешкає поверхом вище, скаржиться, що сморід дістається і туди, не допомогло навіть ущільнення дверей.

Люди ініціювали групу, з якою звертаються до державних структури за допомогою.

Голова району звернувся до метрострою. М’яко кажучи – відписалися. Звернулися до каналізаційних мереж. Там кажуть, мовляв припис виписали. Нікому ця ділянка не потрібна”, – ділиться мешканець будинку Юрій.

Справа не лише в тому, що від нечистот у підвалах сморід, а волога руйнує фундамент. Габаритна техніка ще й розбила дорогу.

При цьому у КМДА видання запевнили: підвал очищують і викачують з нього всі нечистоти.

За словами біохіміка Гліба Рєпіча, дихати таким повітрям не просто неприємно, а ще й небезпечно, адже каналізаційний газ – це суміш вуглекислого газу, сірководню та амоніаку, кожен з яких окремо вже є смертельним.

Зокрема, амоніак подразнює дихальні шляхи. Другий інгредієнт – сірководень, що має запах тухлих яєць, разом з тим є дуже токсичним газом. Навіть невеликі його концентрації можуть бути смертельними. Сірководень блокує ферменти, якщо їх зруйнувати, то організм працювати не буде.

Як розповів голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, цю ситуацію під силу вирішити лише владі. 

Ця підрядна організація наймалась для одних робіт, а пошкодили колектор. Ви розумієте, що це ж окремі роботи. Чи є кошти у підрядника, чи є люди, чи є у них фах цю роботу робити? Чи не потрібно буде КП проводити окремий тендер”, – пояснив він.

Що стосується зіпсованих підвалів, то мешканці мають повне право вимагати капітального ремонту. Це їхня приватна власність і нанесли прямі збитки їхньому майну.

Читайте також: Нечистоти на тротуарі, дітям – небезпека: у Бучі комунальників просять зайнятися відкритою вигрібною ямою

Великий Київ у Google News

підписатися