Про це розповіла Ганна Маляр.
“Давайте знову про це поговоримо шановні журналісти та ВСІ, хто викладає публічно інформацію. Спонукав на допис ранковий сюжет по українському телебаченню в “Марафоні” про одну з обласних лікарень у великому місті – з усіма подробицями, наче для розвідки ворога знімали сюжет. На фото один і той же шпиталь – до і після оприлюднення інформації про нього“, – написала Маляр та додала світлини шпиталю.
Маляр нагадала, що не треба в умовах війни в сюжетах і текстах називати назву лікувального закладу та населений пункт, де він знаходиться, бо ворог зацікавлений знищити лікувальні заклади, в яких лікують та ставлять у стрій військових. Детальне оприлюднення інформації про лікувальний заклад, у якому лікують військових та цивільних поранених, наражає на небезпеку всіх – сам заклад, лікарів і пацієнтів.
Як тоді про це говорити і показувати?
- лікарів зі спини (щоб не наражати їх на особисту небезпеку)
- лікувальний заклад без розпізнавальних ознак – щоб не було зрозуміло де це
- назву закладу не називати. Як це роблять військові ЗМІ – «в одній з лікарень України або в одній з лікарень на півдні»
Не варто розповідати, що в середині закладу, які операції проводяться, хто з лікарів їх робить, який потік поранених, не треба розкривати місце і роль закладу у системі під час воєнного стану.
Нагадаємо, обстріл Київського бронетанкового заводу пов’язують з бронемашиною РФ, тепловізором Thales та сюжетом 1+1.