Після служби в ЗСУ та переїзду до Києва суддя залишився без роботи та суддівської винагороди

Автор: Оксана Тупальська
16:41 22.12.2023

Суддя Максим Капустинський з Енергодару ще у 2021 році незадовго до повномасштабного вторгнення пішов у ЗСУ. Згодом його місто окупували, до суду вдерлися росіяни, а дружина евакуювалася з захопленого міста до Києва. Одна дитина Капустинського отримала під час обстрілу інвалідність, інша – поранення. Відтак, той наприкінці 2022 року демобілізувався. Тепер поновитися на роботі не може.

Після служби в ЗСУ та переїзду до Києва суддя залишився без роботи та суддівської винагороди
Світлодіодне освітлення

Після служби в ЗСУ суддя вирішив повернутися до роботи та далі працювати на посаді, з якої пішов у військо. Однак місця для нього не знайшли, а законну суддівську винагороду не виплачують.

«У березні 2022 року місто Енергодар, в якому на той час залишились малолітні діти судді, було окуповане російськими військами. Суддя втратив там всі заощадження та майно, а Енергодарський суд було розграбовано. Розграбовано було і кабінет судді з усіма особистими речами, мантією, нагрудним знаком, документами, особовою справою», – розповідає історію Капустинського Судово-юридична газета.

Ще до того, як був демобілізований з лав ЗСУ, Капустинський звернувся з заявою до Верховного Суду з проханням відрядити його, як суддю, які працювали в установах, що потрапили в окупацію, до одного з районних судів Києва або в місцевий Київської області. Це мало б надати йому право на отримання суддівської винагороди, а після повернення з фронту – на продовження професійної діяльності. Проте заява так і залишилась без розгляду.

Припинення виплати суддівської винагороди начальник ТУ ДСА в Запорізькій області Ірина Бєлікова пояснила тим, що документи судді залишилися на окупованій території, не здійснюється заповнення табелю обліку робочого часу судді і в цілому Енергодарський міський суд тривалий час не здійснює процесуальну діяльність.

У 2023 році демобілізований з лав ЗСУ звернувся із новою заявою про відрядження в Солом’янський районний суд Києва. Проте надалі залишається без роботи і виплат.

«Наразі держава більше не забезпечує суддю гарантованою йому суддівською винагородою, що є патовою ситуацією, оскільки з посади судді Максима Капустинського не звільнено і не відсторонено. Займатися іншою оплачуваною діяльністю суддям, як відомо, заборонено законом», – пояснює Sud.ua.

Зазначається, що ситуація дивна ще й тим, що в Україні навіть ті судді, які перебувають під вартою, отримують суддівську винагороду, тоді як суддя, який воював за Україну, такої винагороди чомусь не отримує.

Ветерани російсько-української війни можуть освоїти IT-професію у Києві та гарантовано отримати дистанційну роботу в іноземній компанії.

Великий Київ у Google News

підписатися