Коли небезпечно пити воду, якою ви запаслися:
Придбана в магазині вода в бутлях, яка зберігається понад пів року в затінку чи підвальному приміщенні або кілька тижнів у задусі (наприклад, в квартирі чи на балконі влітку) може спричинити харчове отруєння.
Відтак, якщо ви ще взимку купили на випадок зникнення води кілька бутлів про запас, перш ніж пити – здобіть додаткове очищення. Наприклад, процідіть через марлю, в яку покладете кілька таблеток активованого вугілля. Якщо і так остерігаєтесь – то використайте цю воду в побутових цілях, а для пиття придбайте свіжу.
Невелику кількість питної води можна очищати срібними предметами. Наприклад. якщо маєте срібну чайну ложечку, опустіть її в велику кружку з водою та залиште на ніч. Вранці ви зможете пити рідину очищеною – бо усе зайве заберуть іони срібла.
Якою водою навіть митися не варто
У народі відомий метод жителів сільських садиб та дачників, коли набирають для побутових потреб дощову воду, а потім нею миються, навіть роблять ванни для кращого росту волосся. Цей метод не є застарілим чи вигаданим через відсутність чистої води. В країнах Європи досі існує культура збору дощової води та застосування її в побуті – від поливу квітів до присадибного душу.
@dachnikua18 🏠 Збір дощової води на дачі: пристрої, які можна зробити власноруч 💦 🏡Більше порад за посиланням в шапці профілю #лайфхакидляжиття #лайфхакидлякухни #лайфхакидлядачі #ідея #лайфхакидлядома #літо2023 ♬ оригінальний звук – УКРАЇНСЬКА МУЗИЧКА🇺🇦
Проблема виникає тоді, коли дощову воду зберігають тривалий час, не дбаючи про неї правильно. Шкідлива мікрофлора починає розвиватися в рідині, якщо вона перебуває у непрозорих ємностях та за теплих температур.
Наприклад, коли ви набрали воду в темний бутиль чи відро, накрили щільно та забули на декілька днів. Вмивання такою водою може призвести до висипань на шкірі та поширення захворювань.
А якщо ви у зливу зібрали воду та злили її у скляну прозору банку чи пластикові бутлі з водою та поставили у місце, куди не падає сонце – можете ще кілька днів ополіскувати нею ноги після повернення з вулиці, мити підлогу чи прати.
Як не отруїтися хімікатами з пластику
Хімічні речовини з пластикових бутлів можуть виділятися у питну воду за високих температур – як під час нагрівання, так і під час замороження. Відтак. якщо купили кілька пляшок з водою і хочете охолодити та довше зберігати для пиття – не ловіть години повернення електропостачання та не пхайте рідину в морозильну камеру. Звичайного відділу в холодильнику достатньо, щоб дещо продовжити термін зберігання питної рідини.