Пішли в парк і зустріли кабанчиків. Прогулянки Голосіївським парком можуть стати справжньою атракцією

Автор: Любава Лисичкіна
20:34 16.02

У Національному природному парку «Голосіївський» за останні роки там збільшилося поголів’я великих диких тварин. Тому будьте обережні, гуляючи можете запросто зустріти диких кабанів.

Пішли в парк і зустріли кабанчиків. Прогулянки Голосіївським парком можуть стати справжньою атракцією

Сімейку помітили у парку «Голосіївський» неподалік від Конча-Заспи. Відео зняв у неділю, 14 лютого, начальник відділення Національного природного парку «Голосіївський» Віталій Хрунов. 

“Кабани у цьому парку – не дивина. Цього разу побачили 14 великих і малих кабанів, а буває вони збираються у стадо по 50 особин. На відео всі тварини не потрапили, бо кілька поросят дременули в іншу сторону”, – розповів Хрунов.

За його  словами у лісах в парку багато дубів, і саме жолуді є улюбленими харчами для козуль та кабанів. Тому зустріти тут   лосів, косуль чи, приміром, кабанів, цілком нормально. 

“Навіть у «неврожайні» роки тварини не бідують, бо лісники щоліта заготовлюють спеціальні віники, сіно та солонці. Крім того, межі парку пильно охороняють від браконьєрів, тож тварини відчувають себе у безпеці. У результаті за минулі 4-5 років значно зросла популяція косуль (козуль) і до десяти лосів”, – говорить Хрунов.

І додає, що лякатися кабанів не слід, бо  дикі свині   вони полохливі і тікають від людей.  Лише коли є маленькі поросята, свиноматка може бути небезпечна.

До слова, комунальники показали як годують диких тварин і птахів взимку на території київських лісопаркових господарств.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...