Пішки з Києва до Львова: як ветеран війни подолав сотні кілометрів і зібрав гроші для поранених бійців

13:43 02.08.2023

Петру Скрипці — 32, і він родом з Кіровоградщини. На початку великої війни чоловік добровільно поповнив лави захисників, долучившись до легендарного полку «Азов». Воював, зокрема, на Бахмутському напрямку.

Пішки з Києва до Львова: як ветеран війни подолав сотні кілометрів і зібрав гроші для поранених бійців
оренда квартири Київ

Про історію його подвигу пише “Вечірній Київ”.

Зараз Петро комісований за станом здоровʼя: раніше він приховував, що має розсіяний склероз. Тепер Петро всіляко допомагає війську в тилу.

Йому прийшла ідея зібрати кошти для поранених у бою захисників. Однак чоловік вирішив зробити це не просто відкривши монобанку у соцмережах, а пройти пішки понад 600 кілометрів з Києва до Львова.

Увесь маршрут Петро знімав на камеру та викладав у свій тікток. Час від часу він виходив у прямі трансляції, щоби якомога більше людей дізнались про благодійний маршрут та задонатили бійцям на лікування.

«По-перше, таким чином я хотів нагадати людям, що в країні триває війна. Щодня, не дивлячись на погодні умови, нас захищають воїни. Вони віддають своє, здоровʼя, життя. По-друге, це моя подяка їм та їхнім рідним», — розповідає Петро Скрипка.

За словами ветерана, ніякої спортивної підготовки в нього не було: просто зібрався з думками та вирушив у дорогу.

«Перші дні ноги гуділи й пекли. Далі було простіше. Мені постійно зустрічались добрі люди, які пропонували то нагодувати, то підвезти. Але увесь шлях я йшов тільки пішки», — продовжує він.

Понад три тижні — від 12 липня по 1 серпня, в спеку та дощ Петро йшов через Житомир, Рівне до Львова. Йому щастило на хороших людей, які пропонували переночувати у себе. За словами чоловіка, він тільки двічі спав у своєму наметі.

«Я давав клич у прямих трансляціях у тіктоці, хто зможе впустити переночувати до себе. Люди один за одним кликали до себе», — говорить ветеран.

Окрім допомоги, небайдужі донатили, коли дізнавались, що маршрут благодійний. Перераховували гроші й військові, які зустрічались Петру на шляху.

«Вони дякували за таку допомогу», — додає він.

1 серпня Петро зайшов у місто Лева. Завдяки своїй ініціативі, він зібрав 600 тисяч гривень. Ветеран зізнається, що не очікував, що донатів буде настільки багато. Усі кошти чоловік передасть на лікування воїнів у фонд «Янголи Азову».

Зараз Петро у Львові, тут він планує перепочити кілька днів, а далі вирушить у нову благодійну подорож — Львів-Варшава.

Підтримати важливу ініціативу ветерана можна за номером картки: 5 167 803 231 720 884. Також слідкувати за Петром можна у тіктоці. Тут він вестиме прямі трансліції та розповідатиме про піший марафон.

Нагадаємо, киянин, який мандрує Україною пішки із собакою, дістався Ужгорода.

Великий Київ у Google News

підписатися