Першими у 2024 році на лінії Київського метрополітену планують вивести два п’ятивагонні зчепи, що складатимуться з вагонів, безоплатно отриманих територіальною громадою міста Києва в рамках гуманітарної допомоги від метрополітену міста Варшава. Про це розповів заступник начальника КП «Київський метрополітен» Дмитро Пінчук.
«З листопада 2023 року на Сирецько-Печерській лінії Київського метрополітену експлуатується один метропоїзд у складі з п’яти вагонів, отриманих від Варшавського метрополітену. Поїзд видається на лінію відповідно до щоденних графіків руху. Рухомий склад цілком відповідає вимогам до перевезення пасажирів, відмов під час експлуатації зафіксовано не було», – нагадав Пінчук.
Також у 2024 році Київ претендує на 3 проекти, що дозволять залучити кредитні кошти ЄІБ:
- Модернізація міського транспорту м. Києва ІІ – закупівля рухомого складу (до 50вагонів метрополітену) за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (рішення Київської міської ради від 11.04.2019 № 516/7172 «Про залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку комунальним підприємством «Київський метрополітен»).
- Київський міський електротранспорт – придбання рухомого складу (орієнтовно 25вагонів метро) за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку (рішення Київської міської ради від 07.12.2021 №3694/3735 «Про здійснення запозичення до бюджету міста Києва шляхом залучення кредиту Європейського інвестиційного банку у 2021 році»).
- Оновлення рухомого складу Київського метрополітену – оновлення рухомого складу, шляхом модернізації існуючого та придбання нового, сучасного рухомого складу (вагонів) метрополітену за рахунок залучення кредитних коштів Європейського інвестиційного банку (розпорядження Київської міської військової адміністрації від 19.10.2023№ 826 «Про схвалення проекту «Оновлення рухомого складу Київського метрополітену» та залучення кредитних коштів Європейського інвестиційного банку»).
Дмитро Пінчук додав, що КП «Київський метрополітен» співпрацює з компанією PADECO Co., Ltd з японського Токіо:
«Щодо отримання фінансової допомоги для проведення комплексної модернізації 60 вагонів серії 81, що їх отримано Київським метрополітеном в рамках гуманітарної допомоги від Варшавського метрополітену. Станом на поточний момент, Міністерство Економіки, Торгівлі та Промисловості Японії (METI) розглядає можливість надання гранту для покриття частини витрат від загальної вартості комплексної модернізації. Взаємодія з міжнародними інституціями триває».