Підвищення тарифів на електрику з 1 червня: у Мінсоцполітики пояснили, що буде із субсидіями та пільгами

Автор: Любава Лисичкіна
21:16 11.06

На сьогодні близько 1,8 млн. домогосподарств у країні отримують житлові субсидії.

Підвищення тарифів на електрику з 1 червня: у Мінсоцполітики пояснили, що буде із субсидіями та пільгами
Світлодіодне освітлення

 У зв’язку із підвищенням тарифів на електроенергію розмір житлово-комунальних субсидій та пільг буде перераховано їх отримувачам автоматично, заявляють у Міністерстві соціальної політики України.

Відомство нагадало, що навіть під час війни держава забезпечує фінансову підтримку тих, хто її найбільше потребує. Тому через зростання тарифів на електроенергію розмір житлової субсидії та пільги на житлово-комунальні послуги для всіх домогосподарств, які мають на них право, будуть перераховані.

Перерахунок Пенсійний фонд проведе автоматично, нікуди додатково звертатися не потрібно,  йдеться у повідомленні прес-служби міністерства.

Зазначається, що на сьогодні близько 1,8 млн. домогосподарств у країні отримують житлові субсидії, а середньорічний розмір субсидії до підвищення тарифів становив 1 490 грн.

Крім того, ще 1,3 млн домогосподарств отримують пільги на житлово-комунальні послуги, їхній середньорічний розмір – 1 300 грн.

Як відомо, через систематичне руйнування енергетичної інфраструктуру України, Кабмін підвищив тариф на електроенергію відразу на 60%. Відтепер встановлюється єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт*год до 30 квітня 2025 року.

Як відомо, про підвищення тарифів на електроенергію заговорили після наймаштабнішої російської атаки на українську енергетику. Відомо, що Центренерго втратив 100% генерації, а у ДТЕК пошкоджено 80% потужностей. 

Крім того, в Укренерго постійно закликають українців економити електроенергію в час пік.

Великий Київ у Google News

підписатися