Підвищення податків: вплив на допомогу західних країн

09:04 23.08

Пендзин зазначив, що ефективне вирішення проблеми дефіциту бюджету вимагатиме збалансованого підходу, включаючи як підвищення податків, так і ефективні заходи проти тіньового бізнесу.

Підвищення податків: вплив на допомогу західних країн

В ефірі Прямий FM виконавчий директор економічного дискусійного клубу, Олег Пендзин, розповів про наслідки підвищення податків в Україні. На його думку, нова податкова реформа, запропонована урядом, може суттєво вплинути на готовність західних країн надавати Україні фінансову допомогу. Пендзин зазначив:

“Голова місії МВФ Гевін Грейс каже, в Україні відбулись дуже жваві дебати щодо податкового пакету і він наголошує на необхідності, як він каже, якогось збільшення податкових надходжень. Тобто неважливо, якого саме збільшення, неважливий розмір цих надходжень, головне, щоб в Україні піднялись податки.”

Він пояснив, що МВФ підтримує підвищення податків як спосіб збільшення доходів бюджету, що є частиною стратегії фонду для повернення наданих кредитів і забезпечення фінансової стабільності. Пендзин підкреслив, що це стандартна практика для кредиторів, які прагнуть до зменшення видатків і збільшення надходжень.

“Міжнародний валютний фонд має певні рамки, в яких він співпрацює з країнами. Задання МВФ – проводити в країні політику, яка буде збільшувати фінансову спроможність даної країни, повернути ті гроші, які дає МВФ. Тобто його хвилює, щоб збільшувалися надходження і зменшувалися видатки.”

Експерт також звернув увагу на те, що нові податкові ініціативи, як-от підвищення акцизів на пальне та алкоголь, а також можливе підвищення податку на додану вартість до 23-24%, збільшать навантаження на споживачів. Це вплине безпосередньо на населення, адже кінцевим платником податків є громадяни.

“Подивіться на перелік тих податків, які пропонуються. Збільшення акцизів. Чучун пальне алкоголь. Хто є кінцевим платником акцизу? Ми з вами. Імовірно, замість 1% з обороту, вже відмовилися, буде збільшення податку на додану вартість, там до 23%, можливо до 24% з 20%, які є сьогодні.”

Пендзин підкреслив, що більшість податкових навантажень лягає саме на фізичних осіб, а не на бізнес. За його словами, це може призвести до підвищення витрат для громадян, оскільки кінцевим платником податків є споживачі.

“Коли ми з вами аналізуємо ситуацію, то давайте будемо відверті. Це не стільки на бізнес іде збільшення податкового навантаження. Податкове навантаження збільшується на нас з вами, на фізичних осіб, які легально працюють, які легально йдуть, купляють товари та послуги в мережі, в магазині України.”

Експерт також наголосив на важливості боротьби з тіньовим сектором економіки, який уникає сплати податків. Він вважає, що ефективні механізми, такі як економічне бронювання, можуть забезпечити додаткові надходження до бюджету.

“Детінізація української економіки, це є достатньо довгий і складний процес. Коли ми говоримо про детінізацію, я дуже часто пригадую і в ефірах говорю, є така шановна пані, ім’я Пенні, прізвище Пріцкер. Вона була офіційним представником президента США по Україні.”

Пендзин зазначив, що ефективне вирішення проблеми дефіциту бюджету вимагатиме збалансованого підходу, включаючи як підвищення податків, так і ефективні заходи проти тіньового бізнесу. Він підкреслив, що потрібні дійсно ефективні реформи для забезпечення фінансової стабільності.

“Власне, про що я хочу сказати. Оці податкові інновації, про які ми зараз вам говоримо, в тому числі податок на додану вартість з 23%, це максимум 120 мільярдів, ну, 125 мільярдів гривень. Тих півтрильйона, які треба.”

 

Детальніше про це — в етері Прямий FM.

Великий Київ у Google News

підписатися