Підтоплення тунелю “синьої” гілки: екскерівнику метрополітену оголосили про підозру

Автор: Галина Ворона
14:57 12.11

У справі про підтоплення тунелю між станціями “Деміївська” та “Либідська” з’явився ще один підозрюваний – колишній керівник КП “Київський метрополітен”.

Підтоплення тунелю “синьої” гілки: екскерівнику метрополітену оголосили про підозру

Про це повідомляє столична прокуратура.

За матеріалами слідства, до тріщин у стінах та розгерметизації тунелю і подальшого підтоплення на ділянці Оболонсько-Теремківської лінії призвело неналежне виконання службових обов’язків колишнім керівником КП.

У прокуратурі кажуть, що посадовець мав проводити оцінку ризиків виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах Київського метрополітену, забезпечувати довгострокову службу штучних споруд та запобігати появі їх несправностей, а також призначати комісію для проведення спецоглядів, обстежень та спостережень за дефектними, ослабленими конструкціями та спорудами станцій Оболонсько-Теремківської лінії Київського метрополітену.

Невиконання цих обов’язків призвело до поступового руйнування окремих елементів тунелів та потрапляння води до тунелю на перегоні між станціями метро “Деміївська” – “Либідська”, появи утворень (сталактитів), вимивання та порушення цілісності гідроізоляції тунелю метро протягом тривалого часу.

Внаслідок цього 8 грудня 2023 року столична влада ухвалила рішення про зупинення руху поїздів Оболонсько-Теремківською лінією метро на відрізку між станціями метро “Либідська” та “Деміївська”.

Під час досудового розслідування проведено кілька експертиз – пожежно-технічну, металів, речовин та сплавів, комплексні комп’ютерно-технічну, судову інженерно-технічну, комісійні будівельно-технічну та економічну експертизи.

Результати експертиз показали, що експлуатація тунелю метро між станціями “Деміївська” та “Либідська” є неналежною та не відповідає будівельним нормам та правилам.

За оцінками слідства, службова недбалість колишнього керівника КП лише за період з грудня 2023 року до березня 2024 року завдала міському бюджету понад 138,5 млн грн збитків.

Крім того, Київський метрополітен через закриття станцій метро недоотримав майже 26 млн грн доходу.

Таким чином, колишньому керівнику Київського метрополітену повідомлено про підозру за фактом неналежного виконання службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

У прокуратурі додали, що повідомлення про підозру надіслали на офіційні адреси реєстрації та проживання колишнього керівника КП “Київський метрополітен”, оскільки він не з’явився на заздалегідь направлені повістки про виклик. Тож наразі його місцеперебування встановлюється.

Зауважимо, у прокуратурі не називають прізвища посадовця, але вочевидь це Віктор Брагінський, який 10 років очолював метрополітен. У березні 2024 Брагінський написав заяву про звільнення, після того як журналісти Вihus.info опублікували інформацію про нерухомість його рідних. У Брагінського виявили незадеклароване майно на майже 52 мільйони гривень. ЗМІ розповіли, що мати-пенсіонерка очільника метрополітену скуповує дорогі квартири, а “не зовсім колишня дружина-мільйонерка” будує велику дачу в Козині. Також у розслідуванні йдеться про те, що сестра Брагінського купила в нього землю з космічною націнкою.

Нагадаємо, що у липні підозри отримали начальник служби колії, тунельних споруд і та головний інженер КП “Київський метрополітен”.

Великий Київ у Google News

підписатися