Як розповіли у столичній прокуратурі, слідство з’ясувало, що у грудні 2020 року керівник генпідрядної організації вказав у документах неправдиві дані про обсяги та вартість виконаних підводних робіт, зокрема з очищення металоконструкцій від обростання на глибині 12-20 метрів із залученням водолазної станції на Подільському мостовому переході через р. Дніпро у м. Києві.
У межах даного провадження правоохоронці провели огляд на будівництві Подільського мосту із залученням експертів та водолазів з метою перевірки обсягів і якості виконаних робіт, у тому числі підводних, та їх фактичної вартості.
За результатами судової будівельно-технічної та економічної експертизи роботи на загальну суму понад 6 млн грн документально не підтверджуються.
Відтак генпідрядна організація незаконно отримала вказані кошти за роботи, які фактично не проводилися, стверджують у прокуратурі.
Керівнику генпідрядної організації повідомлено про підозру у привласненні коштів територіальної громади у особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).
На цей час за клопотанням прокурора відносно підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
У прокуратурі нагадали, що раніше у межах даного розслідування окружна прокуратура повідомила про підозру керівнику генпідрядної організації за фактами завищення вартості робіт з використанням найманого нестандартного обладнання на суму близько 36 млн грн, а також робіт з фарбування прольотних плит Подільського мосту на суму близько 2 млн гривень (ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 191 КК України).
Читайте також: Подільський міст не фарбували, а 4,5 млн до кишені поклали: на розкраданні коштів попалися посадовець і генпідрядник
Як повідомляв “ВК”, за розкрадання на будівництві Подільського мосту судитимуть чотирьох осіб.