Підробка COVID-сертифікатів: 170 тисяч гривень штрафу та 3 роки позбавлення волі

Автор: Марія Супрун
11:50 05.10.2021

Мінцифра спільно з Кіберполіцією продовжують викривати схеми підроблення документів про вакцинацію та тестування на COVID-19.

Підробка COVID-сертифікатів: 170 тисяч гривень штрафу та 3 роки позбавлення волі

Як збираються протидіяти підробці COVID-сертифікатів та що чекає українців за підробку, розповіли під час спільного брифінгу Мінцифри, МОЗ та Кіберполу.

Хто може підробити цифровий COVID-сертифікат

На сьогодні підробити Covid-сертифікати в “Дії” може лише лікар, який вносить у систему завідомо неправдиві дані. Разом з тим, у додатку “Дія” є можливість перевірити достовірність сертифікату. Достатньо лише зчитати QR-код. І саме таким чином Мінцифри планує перевіряти достовірність Covid-документів у громадських місцях.

Джерелом даних для цифрового Covid-сертифіката в “Дії” є електронна система охорони здоров’я, держателем якої є МОЗ. Всі дані в цю систему вносить лікар, який безпосередньо робив вакцинацію. І на сьогодні можна стверджувати, що взагалі як такої підробки цифрових Covid-сертифікатів бути не може, а неправдивий або нечесний сертифікат в Дії може з’явитись лише якщо лікар візьме на себе таку відповідальність, внести неправдиві дані в електронну систему охорони здоров’я. Але це є злочином, це карається відповідно до чинного законодавства“, – повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб.

Яке покарання чекає за підробку COVID-сертифікатів

Так, українцям загрожують покарання:

  • За використання підроблених COVID-сертифікатів — штраф до 34 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі.
  • Медпрацівникам, що вносять неправдиві відомості в бази даних,— штраф до 68 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі та позбавлення права обіймати посаду.
  • За виготовлення та продаж підроблених COVID-сертифікатів — штраф до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до 3 років.

Нагадаємо, COVID-сертифікати почнуть перевіряти як водійські посвідчення.

Великий Київ у Google News

підписатися