Під завалами академії Бойчука досі перебуває близько сотні творів

Автор: Галина Ворона
05:17 Сьогодні

Після обстрілу Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука 25 березня досі не вдалося розібрати завали. Під ними можуть перебувати до 100 творів мистецтва.

Під завалами академії Бойчука досі перебуває близько сотні творів Фото: ДСНС, архівне. Руйнування корпусу Академії Бойчука під час обстрілів 25 березня
Світлодіодне освітлення

Про це пише “Суспільне Культура”.

Як зазначається, більшість мистецьких творів, що залишаються під завалами академії імені Михайла Бойчука, є дипломними роботами випускників закладу. Переважно це твори декоративного мистецтва.

Також під завалами досі є графічні роботи української художниці Марії Котляревської — учениці українського художника і педагога Івана Падалки, який є представником Розстріляного відродження. Роботи Котляревської є культурною цінністю, що представляє школу бойчуківців.

Як розповіла виданню ректорка академії Олена Осадча, адміністрація неодноразово зверталась до Головного управління ДСНС у місті Київ, до КМВА та Печерського району з проханням розібрати завали, однак цього досі не зробили. Доступу до деяких приміщень немає й досі.

Академія 7 жовтня вчергове звернулася з проханням до начальника КМВА, генерала-полковника Сергія Попка, та міського голови Володимира Кличка.

Читайте також: На відновлення Академії Бойчука митці зібрали понад 300 тисяч, продавши свої роботи

Нагадаємо, під час повітряної атаки 25 березня у Печерському районі зазнала руйнувань центральна частина корпусу Академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М. Бойчука. Зокрема було розбито спортивну залу, конгрес-хол та виставковий центр. Також суттєвих пошкоджень зазнали приміщення кафедр та авдиторії закладу. Академія втратила мистецькі фонди. Знищено фонди дипломних робіт випускників, що збиралися впродовж 80 років. Під завалами опинилися художні роботи відомої бойчукістки Марії Котляревської.  Також під час атаки знищено музей Михайла Бойчука.

Роботи, що вціліли після влучання російської ракети в академію Бойчука, можна побачити у Театрі Франка.

Великий Київ у Google News

підписатися