«Сьогодні ми прийшли до вас, бо ви не йдете до нас, — сказав отець Павло. — Ви не бачите, як руйнується храм. Господь сказав: якщо ви мовчатимете, говоритиме каміння. Ми прийшли не з порожніми руками і голослівними обіцянками; ми складаємо тут 12 каменів, які протягом останнього часу впали з нашого храму, як символ Христової Церкви, побудованої на фундаменті 12 апостолів на скелі, якою є Христос, і яку брами пекельні не подолають», – звернувся до представників влади отець Павло Вишковський ОМІ, настоятель парафії пише CREDO.
Під час акції представники парафії спільно молилися за Україну, зокрема молитвою «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» та до Пресвятої Богородиці.
Священик нагадав, що 6 листопада закінчується строк дії Меморандуму, підписаного 2 роки тому у будівлі Мінкульту. Міністерство зобов’язалося передати храм у користування парафії до 1 червня 2022 року. Однак досі цього не зроблено.
Учасники акції передали нові вимоги до Мінкульту:
1.Встановити нові терміни передачі релігійній громаді римсько-католицької парафії святого Миколая м. Києва культової будівлі костелу св. Миколая, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 75.
2.Невідкладно вжити заходів, передбачених п. 4.3.1. Меморандуму про співпрацю від 05 листопада 2021 року, а саме: забезпечити виготовлення Акту технічного стану пам’ятки, опис культурних цінностей і предметів, які належать до пам’ятки, паспорту пам’ятки, планів приміщень пам’ятки, технічного паспорту та переліку майна, яке переходить у постійне користування парафії, а також розробити та погодити проєкт охоронного договору з майбутнім балансоутримувачем.
Наприкінці акції отця Павла Вишковського разом із представниками парафіяльної ради запросили до приміщення Мінкульту для зустрічі з тимчасовим виконувачем обов’язків Міністра культури Ростиславом Карандєєвим.
«Очільник міністерства сказав, що підтримує передачу храму, але, як завжди, є якісь чинники, які цьому перешкоджають, — прокоментував результати зустрічі настоятель парафії. — Найближчим часом має вирішитися питання переведення Будинку органної і камерної музики до Жовтневого палацу; [від очільника міністерства] пролунало, що це може статися до кінця поточного року, і тоді можна буде зайнятися питанням передачі храму — якщо на те буде політична воля. Йдеться також про внесення необхідних змін до закону, який регулює повернення релігійним громадам культових споруд, що перебувають у державній власності, і до закону про орендну плату за передані споруди».
Також триває збір підписів під петицією, зареєстрованою на сайті уряду з проханням повернути храм громаді та не перешкоджати своєчасній реставрації.
Раніше “ВК” повідомляв, що парафіяни намагаються самотужки врятувати стіни собору від грибка. Бо після пожежі, що сталася в костелі восени 2021 року за ініціативи влади поклали покриття на мокру підлогу і вона тепер гниє.
“Вилито на ці стіни 600 тисяч літрів води. Ця вся вода затрималася на підлозі. А оскільки потрібно було показати гарну картинку, прикрили цю підлогу плитами, і так залишили”, – розповідав про результати державної “реставрації” настоятель Делегатури Місіонерів-Облатів в Україні, настоятель парафії о.Павло Вишковський.