Під час вторгнення росіян на Київщину в музеї “Українське село” мирні жителі ховалися від обстрілів

Автор: Оксана Тупальська
18:38 04.04.2023

У підвальному приміщенні музею “Українське село” в селищі Бузова Дмитрівської громади, де в мирний час розміщувалась недільна школа, після повномасштабного вторгнення зробили укриття. А стародавні хати дивом вціліли від обстрілів.

Під час вторгнення росіян на Київщину в музеї “Українське село” мирні жителі ховалися від обстрілів
Світлодіодне освітлення

У Бузовій у лютому та березні 2022 року знайшли прихисток чимало мешканців інших громад області – які втікали з північних регіонів від росіян. Люди думали, що там безпечніше, однак потрапляли в пастку – бо ворог дістався і до населених пунктів біля Житомирської траси. 

Навколо все ревіло, вибухало, літали літаки, свистіли ракети. Однак переваги комплексу були в тому, що мали потужний генератор, і хоч через сильний звук його вмикали лише в екстрених випадках, але вдавалося зарядити телефони, зв’язатися з близькими, розповіла власниця музею Оксана Величко кореспонденту Голосу України.

В укритті на території музею ховалися 67 осіб. Рятувало комплекс те, що він знаходиться трохи подалі від траси. Однак, зрештою, і туди дісталися вороги. Зустріли росіяни сторожа пана Івана – прикладали чоловікові до скроні зброю, по кілька разів допитувалися, щоб розказав, де Бандера. 

Співробітники музею та жителі селища Бузова коли побачили, що росіяни вдерлися на територію, почали виїздити полями та лісами подалі. Окупанти, як тільки потрапили до старих хат, кинулися мародерити, знайшли спиртні напої з ресторану.

“Якщо сказати, що було страшно, – це нічого не сказати”, – сказала Оксана Величко.

На території музею є зоопарк, працівнки переживали, що буде з тваринами. Врятувалися.

Після звільнення регіону від окупантів, на території музею підлатали стріхи в хатах, поприбирали непотріб. Тепер знову приймають відвідувачів.

В автентичній печі в одній із стародавніх будівель печуть хліб – його виготовляють за давнім рецептом на солоді.

Нагадаємо, “ВК” розповідав про побачене у перші дні квітня 2022 року на Житомирській трасі та в населених пунктах Київщини – катування, голод, вбивства, розстріл мирного населення, мародерство, звірства – все це обличчя “руського міра”..

Великий Київ у Google News

підписатися