У Києві виставку на ВДНГ відкривала британська принцеса Анна, донька герцога Філіпа Единбургського
Під час візиту Маргарет Тетчер в Україні проходили Дні Великобританії. Кияни вистоювали довжелезні черги, щоби подивитися експозицію. До того країни представляли свої досягнення у вигляді таблиць, схем і плакатів. Проте британці зробили інакше. Вони створили у виставковому павільйоні справжній сільський будиночок з усіма благами цивілізації — газом, електрикою, англійською вітальнею, кухнею, спальнею. На території садиби були не тільки охайні приміщення для тварин, а й розкішні квітники та ідеальний британський газон.
Тетчер часто зупиняла кортеж, аби поспілкуватися з людьми на вулицях Києва
До Києва Тетчер прибула із чоловіком. З огляду на велику увагу киян до візиту, в місті працювали служби безпеки Великобританії, та радянські - яких відрядили з Москви. Хоча спеціалісти з безпеки все ретельно продумали та підготували, Тетчер постійно підносила їм сюрпризи своєю активністю. Пересувалася містом на чорній «Чайці».
Куштувала борщ та покладала квіти до пам'ятників
Гостя поклала квіти до могили Невідомого солдата. Крім того, голова британського уряду побувала у Бабиному Яру, аби вшанувати пам’ять загиблих. Пригощали Тетчер традиційно — борщем з пампушками, салом і крихітними фірмовими вареничками з ягідною начинкою.
На площі Жовтневої революції (зараз це Майдан Незалежності) кияни зустрічали гостю англомовними лозунгами про те, що Україна прагне у Європу
Депутати під час виступу Тетчер в Верховній раді не могли спитати напряму, чи підтримує Британія право України на самовизначення. Але запитали, чи з’явиться колись у Лондоні українське посольство. Тоді й прозвучала відома фраза, яку досі не можуть пробачити Тетчер наші націоналісти: «Ми не маємо посольства у Каліфорнії», — відповіла прем’єрка (порівнявши відділення України від СРСР з відділенням одного зі штатів від США). До прийняття Декларації про державний суверенітет України залишалося трохи більше місяця.
Увечері, після виступу Маргарет у Раді, подружжя Тетчер завітало в оперний театр. Після візиту поїхали у Вірменію, де стався потужний землетрус у місті Спітак - британці надавали постраждалим фінансову допомогу.
Агітація британської візитерки не подіяла, і зовсім скоро Україна стала незалежною державою.
16 липня 1990 року Верховна рада Української Радянської Соціалістичної Республіки ухвалила доленосний документ – прийняла Декларацію про державний суверенітет України, яким визначені основи державного, політичного, економічного ладу та підкреслені самостійність і суверенітет України.
@ukraine_history_ Маргарет Тетчер Київ 9 червня 1990