Під час відключень світла застрягли в ліфті – 8 порад як врятуватися і не захворіти

Автор: Оксана Тупальська
14:47 07.06

Страх, який мають багато киян під час зникнення електроенергії без попередження та поза графіком – це застрягти в ліфті. Що ж робити та як діяти, якщо так станеться? Попереджений та обізнаний – означає озброєний, тому ловіть рекомендації.

Під час відключень світла застрягли в ліфті – 8 порад як врятуватися і не захворіти

8 рекомендацій на випадок зникнення світла саме тоді, коли прямуєте на високі поверхи:

  1. Якщо знаєте, що може бути скоро відключення світла – не користуйтесь ліфтом. Що логічно.
  2. Вирушайте з дому з зарядженими смартфонами, щоб була змога зателефонувати та поговорити за потреби
  3. Якщо все ж застрягли – постарайтеся не панікувати, адже нічого страшного не сталося, ви живі і здорові. Не намагайтеся відчинити двері кабіни самостійно й не натискайте на всі кнопки поспіль.
  4. Робіть від вас можливе. Для початку спробуйте зв’язатися з диспетчером або аварійно-ліфтовою службою. Для цього скористайтеся кнопкою виклику диспетчера чи номером телефону аварійно-ліфтової служби, повідомте про проблему й своє місцеперебування. Якщо вони не відповідають або не мають можливості приїхати, зателефонуйте до служби “101”.
  5. Погукайте з ліфта та покличте на допомогу мешканців будинку. Якщо у вас немає телефона з собою або відсутній мобільний зв’язок, покличте на допомогу сусідів і просіть, щоб вони викликали рятувальну службу. Кричіть, що конкретно хочете від людей, аби вони не розгубилися та не злякалися. Наприклад: “Я в ліфті, допоможіть викликати диспетчера!”, “Я в ліфті, покличте мого чоловіка/батька/сина”, “Я в ліфті, допоможіть подзвонити на роботу” тощо. 
  6. Не намагайтеся виламати двері ліфта самотужки, аби не нашкодити собі. Дотримуйтесь інструкцій аварійної бригади. Після приїзду рятувальників чітко виконуйте всі їхні рекомендації.
  7. Зменшіть навантаження на здоров’я. Якщо в очікуванні аварійної служби стало жарко, розстебніть або зніміть верхній одяг, якщо маєте воду – помірно її пийте. Якщо стан не поліпшується, покладіть речі на підлогу й сядьте, витягнувши ноги. Не бійтесь забруднити одяг – виперете за потреби, але в цій ситуації ваше життя є ціннішим.
  8. Уявляйте, що ви не в ліфті, а в іншому місці. Наприклад, на березі моря чекаєте на друга з креветками, або на вокзалі очікуєте на поїзд, який припізнюється тощо. Це допоможе не переживати занадто. Як не є, ви в житловому будинку, де є мешканці та вирує життя, з вами все гаразд. А якщо поруч ще й ваша квартира – то ви майже вдома в себе на кухні. 

Щоб у випадку зникнення світла в ліфті чекати було спокійніше, домовтеся з сусідами та встановіть бокс з необіхдним в ліфті – покладіть туди воду, малий дешевий ліхтарик на батарейках тощо. Перевірте, чи є телефони аварійної служби – якщо немає, почепіть у під’їзді та в ліфтах. 

Раніше “ВК” розповідав, що споживання електрики залишається значним попри відключення світла не через встановлення кондиціонерів та користування ними у спеку, але з іншої причини. 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин