Під час ракетної атаки РФ постраждав видатний будинок заводу “Укркабеля” на Татарці

Автор: Ольга Даниленко
13:40 21.03

Сьогодні зранку російські окупанти завдали чергового ракетного удару по Києву. Уламки ракети впали біля культового будинку заводу “Укркабеля”. Будівля була однією із найбільших житлових у радянські часи – наприкінці 1930-х – початку 1940-х років.

Під час ракетної атаки РФ постраждав видатний будинок заводу “Укркабеля” на Татарці
Світлодіодне освітлення

На фото видно глибоку вирву та вибити вікна.

Чим цей будинок видатний? Цікаві факти про будинок та його історію – у матеріалі “ВК”.

Будинок звели за проєктом київського архітектора Семена Барзиловича. Він побудував багато будівель у Києві, а ще більше запроєктував.

Масивна будівля у стилі радянського неокласицизму розташована на розі вулиць Нагірної та Овруцької у Шевченківському районі. До речі, цю місцевість деякі кияни відносять до Лукʼянівки, а деякі до Татарки.

Будинок зводили спеціально на схилі, аби його було видно здалека й він був частиною панорами. До того ж, спеціально не забудовували іншу сторону вулиці.

Цікаво, що спочатку у проєкті 1938-го планували більшу кількість секцій та додаткову арку. У ще одному проєкті планувалася будівля ще трьох будинків.

Будинок був призначений співробітникам кабельного заводу, скоріш для керівників. Споруда була створена з червоної цегли, через що його прозвали “Червоним будинком”. Тому мешканців називали “червонодомцями”.

Діти керівників заводу були доволі із крутим норовом, їх побоювалися, а зайти у двір цього будинку міг тільки дуже сміливий чужинець.

У будинку нараховувалось 33 двокімнатних квартир, 10 трикімнатних і 8 квартир у три з половиною кімнати. Це були комунальні квартири.

Після 50-х років будинок потинькували та пофарбували у рожевий колір, а не у традиційні тоді сірі кольори. Однак дерева, що виросли навколо, повністю закрили краєвид з будівлею.

Комуналки проіснували до кінця 1980-х років.

До речі, на будинку була зведена витончена вежа, характерна для сталінського ампіру. Так вона виглядала колись.

Однак, на технічному поверсі хтось облаштував собі квартиру і привласнив собі вежу. Тепер це чергове житлове приміщення, яке спотворює вигляд будинку.

У матеріалі використані дані з відкритих джерел, лекції і книги дослідника історії архітектури радянського періоду Семена Широчина.

Читайте також: У школі №1 в Шевченківському районі відкрили штаб допомоги мешканцям, які постраждали від ракетної атаки РФ

Нагадаємо, цієї ночі після паузи у 44 дні росіяни знову завдали ракетний удар по Києву. Ворог застосував крилаті ракети Х-101/Х-555/Х-55 із бортів стратегічних бомбардувальників Ту-95 та балістичні ракети з території РФ. Внаслідок падіння уламків ворожих цілей у кількох районах міста сталися руйнування та пожежі. У Шевченківському районі загорілась квартира в житловому будинку, мешканців евакуювали. Також там спалахнули автівки на стоянці. У Подільському районі уламки ракети впали на територію підприємства, ще там зайнялася трансформаторна підстанція. А у Святошинському районі ударною хвилею вибило вікна в двох девʼятиповерхівках.

Великий Київ у Google News

підписатися