Піар на “залишках”. Рештки доз COVID-вакцини віддадуть публічним особам

Автор: Любава Лисичкіна
21:21 01.03

МОЗ дозволило використовувати можливі залишки вакцин від COVID-19 для щеплення громадських діячів.

Піар на “залишках”. Рештки доз COVID-вакцини віддадуть публічним особам

Про це повідомляє МОЗ.

Як відомо, вакцину Covishield/AstraZeneca поставляють в Україну у багатодозних флаконах. Кожен флакон вакцини містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона вакцина має бути використана протягом 6 годин, скільки й триває одна сесія мобільної виїзної бригади.

Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. У таких випадках невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.

Для того, щоб вакцина не пропала, МОЗ вирішило розподілити її поміж відомих особистостей. Як з метою використання вакцини, так і з  метою популяризації процесу вакцинації. 

«Враховуючи успішний іноземний досвід залучення лідерів (перших осіб) держав, громадських діячів, діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот, тощо до участі в комунікаційних кампаніях, з метою популяризації вакцинації та підвищення довіри населення до вакцинації, рекомендується проведення публічних вакцинальних сесій проти коронавірусної хвороби COVID-19 для публічних осіб в Україні на початку кампанії, зокрема Президента України та Міністра охорони здоров’я України»,  – зазначається у відповідному наказі МОЗ.

Нагадаємо, відсьогодні, 1 березня, в Україні можна записатись до списку очікування на вакцинацію проти COVID-19. Це можна зробити через додаток «Дія», портал «Дія», а також через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я.

Також відомо,   глава Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов публічно прищепився від коронавірусу і зробив це індійською вакциною.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...