Відповідний документ з’явився на офіційному сайті електронних петицій.
Автори ініціативи не згодні з твердженням міністра охорони здоров’я Степанова, що впровадження більш жорстких обмежень “може в тій чи іншій мірі стримувати розповсюдження вірусів”.
Обмеження жодним чином не впливають на динаміку поширення хвороби. Запровадження “карантину вихідного дня”, в разі затвердження урядом, матиме катастрофічні наслідки для економіки і соціокультурного життя українського суспільства, спричинить повну втрату прибутків, призведе бізнес до нерентабельності та закриття”, – переконані автори петиції.
Серед таких негативних наслідків автори вбачають:
- Масове звільнення десятків тисяч працівників, зокрема серед незахищених верств населення (жінок та молоді);
- Збільшення видатків Державного бюджету України і Державної служби зайнятості;
- неможливість виконання своїх зобов’язань підприємцями (сплата орендних платежів, розрахунок із постачальниками товарів тощо);
- вкрай негативний вплив на ринок комерційної нерухомості;
- значне зростання ризиків для банківського сектору через неможливість бізнесу і населення обслуговувати кредитні зобов’язання;
- критичне зменшення податкових надходження до бюджету;
- зупинення туристичних потоків і гальмування культурного, спортивного розвитку населення;
- загострення соціальної кризи, що призведе до масштабного колапсу.
Організатори ініціативи вимагають від президента не вводити в дію карантин вихідного дня, а в разі його введення скасувати.
Також громадяни нагадали уряду, що при прийнятті законодавчих та нормативних актів варто дотримуватись Конституційних гарантій на підприємницьку діяльність, працю, соціальний захист та ін.
Нагадаємо, що колишній міністр фінансів України Ігор Уманський, який останнім часом працював на посаді радника голови Офісу президента, подав у відставку після введення карантину вихідного дня.
Читайте також: Як карантин вихідного дня вплине на роботу “Укрпошти”