Петицію про збереження огорожі Байкового кладовища підтримала комісія Київради

Постійна комісія Київської міської ради з питань захисту та збереження культурної спадщини підтримала петицію про збереження історичної огорожі з червоної цегли Байкового кладовища.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов, який є автором петиції.

Ця петиція з’явилась після того, як в грудні 2024 року розпочали демонтаж огорожі. Замість неї планували звести новий паркан з бетону та клінкерної цегли.

За словами Перова, огорожа Байкового кладовища є складовою пам’ятки національного значення – комплекс “Байкового кладовища” та щойно виявленим об’єктом культурної спадщини.

Огорожа Байкового кладовища

Огорожа має витончені художні елементи у вигляді флористичних мотивів та піктограм – символів життя та смерті, вічного спокою. Паркан, що відмежовує територію кладовища від міста, був споруджений тут у період з 1876 по 1909 рік, коли великий цвинтар остаточно розмежували на дві частини – стару та нову.

З того часу і по сьогодні червоне обрамлення історичної огорожі є одним із символів цього місця, пов’язаного в серці киян з пам’яттю про похованих тут людей. Кладовище стало місцем останнього спочинку для багатьох знакових постатей української історії – Михайла Грушевського, Лесі Українки, Миколи Міхновського, Івана Драча та інших.

Огорожа Байкового кладовища

Читайте також: На Байковому кладовищі відновлюють каплицю Вітте, автором якої є Городецький

Байкове кладовище, засноване у 1833 році, поділене на стару (південну) та нову (північну) частини вулицею Байковою, і саме північна частина, створена у 1880-х роках, частково оточена кам’яною огорожею.