Перший будинок у стилі модерн у столиці – де він та як виглядає

Автор: Оксана Тупальська
23:23 02.03

На вулиці архітектора Городецького, 15 у Києві зберігся будинок, який був вперше побудований у стилі модерн. Про нього розповідають у книзі “Київ в стилі модерн”, написаній понад 10 років тому.

Перший будинок у стилі модерн у столиці – де він та як виглядає

Перший будинок в стилі модерн в столиці був збудований за проектом Едуарда Петровича Брадтмана.

Орнаменти з квітів, експресивний крилатий маскарон, вікна різної форми в залежності від поверхів. Останні, правда дещо “прикрасили” сучсним пластиком. Проте, за потреби та бажання, їх можна уніфікувати. 

“Прибутковий будинок на Городецького, 15, який кияни охрестили «Колискою духу». Ця будівля є однією із найбільш яскравих та оригінальних у Києві. На фасаді будинку зображений давньогрецький міф про Зевса та його батька Кроноса, який пожирав власних дітей, боячись, щоб вони не позбавили його влади”, – цитує історію архітектруної знахідки Олександр Іванов.

“Будинок №15 продовжує залишатися одним із найбільш загадкових у старій частині міста…”

 

“Справжньою загадкою для багатьох киян є помилки у цифрах на фасаді. Будинок не міг бути побудований у 1886 році, бо на той момент територія будинку входила до садиби Мьорінга і ще не була виставлена під забудову”, – наводить історичні відомості Іванов.

Великий Київ у Google News

підписатися