Перші ветерани пройшли навчання і викладатимуть початкову військову підготовку в школах

Автор: Анна Ткаченко
13:17 12.09.2023

Мінветеранів спільно з Міністерством оборони України реалізують проект, яким передбачено залучення ветеранів війни до викладання початкової військової підготовки. Учасники з 15 областей України пройшли курси з підвищення кваліфікації на базі Національного університету оборони України за оновленою програмою.

Перші ветерани пройшли навчання і викладатимуть початкову військову підготовку в школах
оренда квартири Київ

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Мінветеранів розробляє механізм системного залучення ветеранів війни до освітнього процесу у якості викладачів предмету Захист України. Новий підхід сприятиме підвищенню професійної компетентності фахівців у сфері військово-патріотичного виховання, суттєво підвищить ідеологічну складову оборонної стійкості, рівень  обороноздатності та посилить національну безпеку України.

«Внаслідок війни ми отримаємо численну армію ветеранів з великим ціннісним потенціалом, який необхідно долучити до відновлення країни у всіх сферах життєдіяльності суспільства. Зокрема, у сфері національно-патріотичного виховання», — наголосила в.о. директора Департаменту громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Світлана Строкач.

Міністерство розробило Постанову № 1399 від 17 грудня 2022 року, яке  гарантує ветеранам війни право викладати предмет «Захист України» у закладах освіти, та проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про основи національного спротиву», що забезпечує  імплементацію в систему національного спротиву практичного досвіду, набутого ветеранами війни зі захисту суверенітету та територіальної цілісності України, а також розширюється склад суб’єктів, відповідальних за здійснення початкової загальновійськової підготовки громадян шляхом додавання Мінветеранів.

Окрім того, Національним університетом оборони України розроблено Програму підвищення кваліфікації кадрового потенціалу з числа ветеранів війни за напрямом початкова військова підготовка в системі освіти. Міністерство оборони України визначило базовим навчальним закладом, в якому відбуватиметься навчання ветеранів війни, Національний університет оборони України.

«Днями відбувся перший випуск 26 слухачів курсу з підвищення кваліфікації, які отримали державні сертифікати. У ході навчання ветерани вдосконалили свою педагогічну майстерність, отримали актуальну інформацію по базових курсах з тактичної медицини, вогневої підготовки, історії українського війська, а також психології», — додала Світлана Строкач.

Нагадаємо, у Києві проходять навчання капелани.

Великий Київ у Google News

підписатися