Перша сесія Київради відбудеться 1 грудня. Які заміни стались у “командах”

16:42 26.11.2020

Установча сесія нової Київради відбудеться 1 грудня 2020 року. У ній братимуть участь не всі депутати, що здобули перемогу – дехто відмовився від мандата на користь колеги по партії.

Перша сесія Київради відбудеться 1 грудня. Які заміни стались у “командах”

Відповідне рішення прийняла київська ТВК на засіданні 25 листопада, а також розглянула останні заяви про реєстрацію депутатами, повідомляє “Чесно”.

Хто пройшов відмовився від депутатства

“УДАР” 

Відмовився від мандата депутата Віталій Кличко, якого обрано Київським міським головою у першому турі. Кличко залучився підтримкою більш ніж 50% голосів виборців. Натомість депутатом пощастить стати перекладачці жестової мови Лесі Петрівській, яка увійшла до загального списку під № 9 і є першою, хто не потрапляв до Київради ади.

“Батьківщина”

У “Батьківщини” аж три заміни. Першою відмовилася від місця у Київраді екснардепка Олександра Кужель. Понад 800 виборців віддали за неї свої голоси.  

У “Чесно” кажуть, що це класичний приклад, як народні депутати, які балотуються на місцевих виборах, фактично ошукують виборців і після виборів відмовляються від мандату в місцевих радах. Так партії не розбудовують регіональне лідерство, а на рейтингу народних депутатів заводять менш відомих осіб.

Місце Кужель займе перша, хто не пройшла по загальному списку – Богдана Тимощук, яка принесла партій 450 голосів.

Олексій Кучеренко, який безуспішно балотувався на посаду міського голови та очолював список кандидатів у депутати, написав заяву та залишає за собою мандат народного депутата і продовжить працювати у парламенті. Замість Кучеренка в раду зайде Михайло Ковальчук. Його надбання – майже 900 голосів.

Якщо партія долає виборчий бар’єр, депутати, які очолювали список, автоматично проходять до ради.

Ольга Гоцуляк, яка отримала довіру лише 77 виборців, поступилася мандатом і натомість вкотре депутатом стане Анатолій Шаповал, якого у “Чесно” називають гречкосієм. Його внесок у перемогу партії – трохи більше ніж 800 голосів.

Як зазначається, відмова Гоцуляк була виправдана, адже її здобуток був мізерним навіть у порівнянні із результатом Шаповала.

У “Чесно” також додали, що у ”Батьківщини” було найбільше кандидатів, які відпрацювали на окрузі та заручилися значною підтримкою виборців – понад 25% від квоти, що становить 4779 голосів. Але жоден з них не отримає мандат через те, що у загальному списку вони посідають непрохідні місця і тому заходять ТОПові, але їх виборці підтримала значно менше.

“Європейська солідарність”

Ольга Галицька відмовилася від посади депутата Київради попри те, що виборці довірили їй понад 4 тисячі голосів, а це майже цілий мандат. Тепер місце у сесійній залі належатиме Юрію Тихоновичу, який зміг отримати в чотири рази менше голосів, ніж Галицька.

Єдність

Замість Оксани Поцілуйко, за яку свої голоси віддали 38 виборців, депутатом стане Костянтин Бровченко. Йому довірилися майже 1,3 тисячі виборців.

Те, що партії в ручному режимі поставили цих кандидаток і кандидатів на завідома прохідні місця, не стимулювало їх ані до агітації, ані до фінансування кампанії, ані до роботи над партбудівництвом. Принаймні участь цих кандидаток у кампанії залишилася непомітною”, – додали у “Чесно”.

Читайте також: “Київ має і буде розвиватися”. Кличко подякував киянам за обрання мером і звернувся до нової Київради 

Нагадаємо, за офіційними результатами, Віталій Кличко переміг у першому турі на виборах мера Києва, а найбільше депутатів у Київраду заведе “Європейська солідарність”, яка набрала  20,52% підтримки киян – це найкращий результат серед 7 партій, що пройшли у мерію.

Великий Київ у Google News

підписатися