Перша кризова кімната у Києві для жертв домашнього насилля (ФОТО)

15:37 26.05.2020

У Києві відкрили першу кімнату кризового реагування для тимчасового прихистку людей, що постраждали від насильства в родині. За час перебування у кімнаті вони отримають увесь спектр необхідної допомоги: психологічної, юридичної.

Перша кризова кімната у Києві для жертв домашнього насилля (ФОТО)

Як повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, цей проєкт реалізовано в рамках спільної  між КМДА та Фондом народонаселення ПРООН програми побудови системи протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству. 

За її словами, у жовтні минулого року Київ підписав договір із Фондом народонаселення ПРООН в частині підтримки жінок, дітей та чоловіків, які зазнали гендерно зумовленого насильства.

Дуже добре, що ця тема стала відкритою, і про неї почали говорити. Коли ми почали займатися цим процесом, то зрозуміли, що найбільша проблема, яка в нас є, – це коли жінка, часто разом із дитиною, тікає від кривдника, опиняється просто на вулиці, а соціальної послуги, яка мала б надаватися, немає. Для цього, власне, і було створено цю кризову кімнату, яка має стати тимчасовим прихистком для постраждалих від насильства. За час, який постраждалі будуть тут перебувати, вони отримають увесь спектр необхідної допомоги: психологічної, юридичної. Також, у кімнаті кризового реагування забезпечують харчуванням та засобами особистої гігієни”, – зазначила Марина Хонда.

Відкриття «кризової кімнати» є одним із етапів формування повноцінної системи протидії насильству, додала чиновниця і нагадала, що раніше в столиці запустили цілодобову службу «Телефон довіри» (044 272-15-00 – з мобільного та 15-00 зі стаціонарного), яка надає психологічну підтримку для постраждалих від домашнього насильства.

Читайте також: За домашнее насилие под суд пойдет еще один киевлянин

Також зазначається, що адреса кімнати кризового реагування не розголошується з намірів безпеки постраждалих від насильства.

У «кризових кімнатах» працюватиме 4 соціальні працівники, які перебуватимуть там подобово, відповідно до затверджених графіків. Це дасть можливість поселяти постраждалих осіб у будь-який час доби.

Одночасно перебувати у кімнаті кризового реагування можуть 4 дорослих та двоє дітей. Після закінчення граничного строку перебування у «кризовій кімнаті» постраждалу особу можуть влаштувати до притулку чи інших спеціалізованих служб, які надають соціальні послуги постраждалим особам.

кризова кімната, насилля кризова кімната, насилля кризова кімната, насиллякризова кімната, насилля кризова кімната, насилля кризова кімната, насилля кризова кімната, насилля кризова кімната, насилля кризова кімната, насилля

Нагадаємо, гаряча лінія 15-00 для осіб, які постраждали від домашнього насильства в Києві, працює з грудня 2019 року. Крім неї, можна звернутись на загальноукраїнську гарячу лінію щодо запобігання домашнього насильства – номер 1547.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...