Перш ніж відновити монаше життя в Києво-Печерській Лаврі там проведуть реконструкцію печер

Автор: Оксана Тупальська
18:27 09.05

Завершення роботи комісії Мінкульту, яка перевіряє майно Києво-Печерської Лаври не достатньо для того, щоб там відновилося монаше життя тих, хто відмовився від УПЦ.

Перш ніж відновити монаше життя в Києво-Печерській Лаврі там проведуть реконструкцію печер
оренда квартири Київ

Як розповів голова Державної служби етнополітики і свободи совісті Віктор Єленський, на печери, де зберігаються мощі послушників, чекає реконструкція.

«Обстежують (комісія Мінкульту) корпус за корпусом. Ми пам’ятаємо, як на лаврських храмах висіли оголошення «Тут за розкольників і уніатів не моляться». Зараз цього, слава богу, немає. Залишилось, щоб спеціалісти дообстежили, прийняли в державну власність. А потім після певної реконструкції – бо там є потреба реконструкції, наприклад, печер – буде вирішено, в який спосіб буде продовжуватися монаше життя», – сказав Єленський.

Він нагадав, що у Верхній лаврі щотижня відправляє богослужіння ПЦУ.

Нагадаємо, Національний заповідник  “Києво-Печерська лавра” оцифрує цінний архів за грантові кошти.

Також «ВК» розповідав, що монахи Києво-Печерської лаври почали переходити до ПЦУ. Цьому передувало оголошення намісником Лаври архімандрита Авраамія, який наприкінці березня оголосив, що вирішив перейти до ПЦУ та закликав братію піти на такий же крок.

powerukraine

Обрати ігумена монастиря на території Києво-Печерської Лаври та зробити низку кроків, які відведуть підозри у промосковських настроях запропонував вихідцям з УПЦ, які відмовилися від проросійського верховенства колишній архідиякон монастиря Сашко Бакай. 

Великий Київ у Google News

підписатися