Перевибори мера Борисполя: що відомо про кандидатів на посаду

10:38 10.01.2021

У Борисполі 17 січня відбудеться повторне голосування на виборах мера міста. Причиною стала раптова смерть від коронавірусу багаторічного мера Борисполя Анатолія Федорчука, який переміг на місцевих виборах, що відбулися 25 жовтня 2020 року.

Перевибори мера Борисполя: що відомо про кандидатів на посаду
Світлодіодне освітлення

На повторних виборах за посаду міського голови будуть змагатися відразу 17 кандидатів. Про кожного з претендентів та про те, чим вони запам’яталися жителям Бориспільщини, пише портал “Моя Київщина“.

1.Владислав Байчас

Владислав Байчас на минулих виборах балотувався від партії “Слуга народу”, отримавши трохи менше 10% голосів і посівши третє місце, але цього разу йде самовисуванцем. 

Загалом, Байчас є дуже відомим в Борисполі, який здебільшого завжди супроводжував постать Сергія Міщенка – екснардепа, який поступово втрачає позиції в 98 окрузі, де неодноразово обирався до Верховної Ради. Міщенко та Байчас залишаються друзями, кумами та бізнес-партнерами. 

Починаючи з 2007 року Байчас був помічником Міщенка, коли останній був членом фракції БЮТ, але після приходу до влади Януковича обоє оперативно перефарбувалися. У 2010 році Байчас уперше став депутатом Бориспільської районної ради, яку тоді очолив. Тоді ж Байчас увійшов до лав “Партії регіонів”, мотивуючи це тим, що влада має бути монолітною. У 2014 році, через революційні події на Майдані, він подав у відставку. 

Прізвище Байчаса стало широко відомим через скандальну ДТП 2010 року за участі його 18-річного сина Дмитра, на той час студента юридичного факультету КНУ ім. Шевченка. Внаслідок ДТП постраждала жінка, водій другої машини. Наразі син Байчаса працює у столичній прокуратурі.

Окрім політики Байчас активно займався бізнесом. Із 1992 року він працював у напрямку продажу пального. У 1995 році Байчас очолює ТОВ “Найс”, яке займається поставками бензину – компанію називали монополістом з постачання палива для потреб аеропорту. У біографії кандидата фігурувала ще одна цікава компанія – ВАТ “Євронафтопродукт”, якій належить нафтова база в Борисполі. Зараз із прізвищем Байчасом пов’язують цілу мережу заправок Бориспільського району. 

ЗМІ писали, що екснардеп Міщенко та його соратник Байчас мають інтерес в аеропорту “Бориспіль”. Найближчі парковки до терміналів летовища обслуговує компанія “Аеропорт паркінг”, засновниками якої є друзі Міщенка. Утім, екснардеп усі звинувачення спростовував.

Окрім паливного бізнесу родині Байчаса належить компанія, що займається нерухомістю (ТОВ “Найс-Тауер”), а також величезний земельний фонд на березі Дніпра (загальна площа земель родини Байчасів становить майже 70 гектарів). До того ж, Байчасу належать і мисливські угіддя ТОВ “Ржищівське мисливське господарство”, які оформлені на батька секретаря міськради.

2.Володимир Борисенко

Кандидат на посаду голови Бориспільської міськради Володимир Боресенко, як і на жовтневих виборах, балотується від партії “Європейська солідарність”. Минулого разу він фінішував другим із результатом у 14%, або 2998 голосів.

Борисенко не вперше бере участь у виборах: у 2010 році він був обраний депутатом Бориспільської міської ради від партії “Фронт змін”, яка отримала найбільшу кількість мандатів. В 2014 році він балотувався до парламенту по 98 виборчому округу від партії “Фронт змін”, але перед самими виборами на нього було скоєно замах: на приватне подвір’я політика кинули гранату РГД-5, а в самого кандидата стріляли. Як зазначав Борисенко, він у цей час був у бронежилеті, який почав носити після погроз. Щоправда, тодішній голова СБУ Валентин Наливайченко говорив, що це був передвиборчий піар Борисенка, який він сам підлаштував.

Борисенко є засновником ПП “Боріко”, яке працює у сфері будівництва, а також значився комерційним директором ТОВ “БФ Груп”, що займається організацією роботи магазинів безмитної торгівлі в аеропорту “Бориспіль”, тобто Duty Free.

3. Олег Верес

Представник партії “Свобода” Олег Верес уже не вперше балотується. На виборах 2015 року намагався потрапити до Київоблради, але невдало. Натомість вдалося стати депутатом Бориспільської міськради. Зауважимо, що на виборах-2020 ВО “Свобода” до Бориспільської міськради не пройшла, але за кандидата Вереса проголосувало трохи більше 1500 виборців (7,16%).

Верес, як і п’ять років тому, працює старшим інженером-енергетиком у Київській міській філії ПАТ “Укртелеком”.

4.Олег Волошин

На попередніх виборах голови громади Борисполя чоловік участі не брав. Відомо, що він родом із Кагарлика, де проживає по даний час.

За даними видань, Волошин із 2002 по 2012 рік був керівником гуртка в Кагарлицькому районному центрі дитячої та юнацької творчості. Із вересня 2012 року по вересень 2017 року – педагог-організатор Кагарлицького районного центру дитячої та юнацької творчості.

У вересні 2017 року був призначений заступником голови Кагарлицької районної ради 7-го скликання. У 2019 році балотувався до Верховної Ради від “Радикальної партії Олега Ляшка”. Від цієї ж партії балотувався на голову Кагарлицької громади на місцевих виборах-2020.

Зважаючи на те, що чоловік не має жодного стосунку до Борисполя, він може бути технічним кандидатом когось із лідерів виборчих перегонів.

5. Володимир Галаган

Самовисуванець Володимир Галаган на виборах мера Борисполя 25 жовтня участі не брав. Він є жителем села Слобода Обухівського району. Імовірно, він також може бути технічним кандидатом.

6.Ярослав Годунок

Секретар Бориспільської міськради минулого скликання. На минулих виборах Годунок балотувався від Радикальної партії Олега Ляшка, набравши трохи більше 6% голосів, зараз вирішив іти самовисуванцем.

Свій доволі непоганий рейтинг Годунок здобував на систематичних скандалах. Отримав “грізне” прізвисько “розбійник” після того, як президент Володимир Зеленський вигнав його з наради в 2019 році. Цікаво, що проти Годунка було порушено кримінальну справу за бійку з переселенцем Ігорем Пєтровскісом у приміщенні міської ради.

Згідно даних у відкритому доступі, Годунок починав зі служби в спецпідрозділі “Беркут”, але звідти його вигнали в 2000 році. За розбійний напад із пограбуванням Годунку дали п’ять років позбавлення волі, проте вони перетворилися на три роки умовно. У 2008 році правоохоронці знайшли в нього вдома амфетамін і кокаїн. Було порушено кримінальну справу за фактом зберігання та розповсюдження наркотиків, але Годунок вийшов під заставу в розмірі 13,5 тисяч гривень і справа “заглохла”.

Незважаючи на все це Годунок двічі примудрився стати депутатом Бориспільської міськради, а в 2017 році його обрали секретарем міської ради.

Годунок також балотувався до Верховної Ради: у 2019 році був кандидатом від “Батьківщини”, у 2014 – від “Радикальної партії Ляшка”, а 2006 – від громадянського блоку  “Пора – ПРП” (тоді ЦВК скасувала його реєстрацію).

7.Олександр Денисов

Олександр Денисов веде адвокатську діяльність, є дійсним членом Ради адвокатів Київської області. Чоловік значиться директором ТОВ “Денмарк Інвест” та КП “Міські інвестиції”. Денисов раніше працював начальником юридичного відділу виконавчого комітету Бориспільської міськради. У 2014 році балотувався до Верховної Ради від партії “Народний фронт”.

8.Дмитро Іванов

Уродженець російського міста Сочі, а нині житель Києва, Дмитро Іванов також адвокат. Балотується самовисуванцем. Він працює юристом Шевченківської районної спілки ветеранів Афганістану. Також чоловік значиться членом Ради адвокатів міста Києва, директором ТОВ “Адвокатська компанія “Шевченко і партнери”, співзасновником ТОВ “Захист-Гранд”.

9.Володимир Кондратенко

Володимир Кондратенко балотується від партії “УДАР”, районний осередок якої очолює вже багато років. Він уже обирався від політсили депутатом Бориспільської райради у 2010 та 2015 роках, але до Київради у 2014 році не пройшов.

Чоловік є власником ТОВ “УМК”, яке станом на січень 2021 року має податкову заборгованість на суму майже 2,5 млн гривень. У пресі була інформація, що будівельна компанія Кондратенка “УМК” зводила у Києві житловий комплекс, де співробітники Головного управління розвідки Міністерства оборони України недоотримали 15% квартир. 

На Кондратенка оформлено більше десятка різних компаній, які займаються будівництвом, геологією, здачею в оренду майна, торгівлею зерном, прісноводним рибництвом, та добуванням нафти тощо.

10.Ірина Ніколаєва

Самовисуванка Ірина Ніколаєва проживає в Борисполі і тимчасово не працює. До липня 2020 року була приватним підприємцем, зокрема надавала послуги консультування з питань комерційної діяльності й керування. На попередніх виборах участі не брала.

11. Ігор Пєтровскіс

Кандидат Пєтровскіс народився в Росії та є тим самим переселенцем, якого у 2019 році в холі Бориспільської міськради побив інший кандидат в мери Ярослав Годунок. Останній називав Пєтровскіса сепаратистом, а той у відповідь Годунка – хабарником. Зауважимо, що кандидат Пєтровскіс займав керівні посади на Луганщині.

Пєтровскіс працював директором ТОВ “ДВК”, дистриб’ютором пивної компанії Carlsberg Ukraine, HoReCa, комерційним директором КЗН “Росинка”. На виборах 25 жовтня за нього проголосувало 122 людини (0,56%).

12.Анна Скороход

Народна депутатка України, яка обиралася від “Слуги народу”, зараз безпартійна і перебуває у фракції “За майбутнє” у Верховній Раді. Причиною виключення Скороход із партії Зеленського, за словами голови фракції Давида Арахамії, стало регулярне пропонування хабарів нардепам. До цього Скороход звинуватила владу в політичних репресіях щодо її цивільного чоловіка Олексія Алякіна та назвала це помстою Офісу Президента за її відмову голосувати разом із фракцією.

Чоловік депутатки – відомий російський банкір, якого підозрюють у виведенні 600 млн рублів із банку “Пушкіно”. Коли Алякіна оголосили в міжнародний розшук, він опинився в Україні. У 2013 році банкір отримав українське громадянство, проте в липні 2018 року міграційна служба його анулювала. Цікаво, що українська сторона відмовилися передавати Алякіна на запит правоохоронців РФ. За останньою інформацією, Алякін у міжнародному розшуку не перебуває, виграв суд та отримав статус біженця в Україні. Зараз він розвиває бізнес у Борисполі, зокрема є власником ТОВ “Будівельний комбінат “Прогрес”, що займається будівництвом житлових і нежитлових будівель.

13. Богдан Тищенко

Ще один самовисуванець, який балотується в мери Борисполя. На виборах 25 жовтня чоловік отримав найменший результат – 79 голосів, або 0,29% підтримки. Скоріше за все, він є технічним кандидатом.

14.Андрій Хілько

Житель Києва Андрій Хілько минулого року балотувався в народні депутати по 219 округу як самовисуванець, але безуспішно. Відомий тим, що позивався до суду з вимогою анулювати реєстрацію Володимира Зеленського кандидатом на пост президента, а згодом привітав його з обранням на посаду.

На виборах міського голови Борисполя у 2020 році не балотувався.

Хілько є міноритарним акціонером цілого ряду банків, зокрема володіє акціями “Кредобанку”, “Юникредитбанку”, “Райффайзенбанку – Аваль” та інших. Також чоловік очолює благодійний фонд “Хілько”. 

Його прізвище фігурує у справі про вбивство правозахисниці Ірини Ноздровської. Він нібито був одним із тих, хто останнім бачив Ноздровську живою незадовго до її смерті. За словами Хілька, правозахисниця звернулася до нього з проханням допомогти їй у двох справах, які розвалювалися через корумповану систему влади.

15. Віктор Ціздин

Самовисуванець Віктор Ціздин наразі безробітний, проживає у Борисполі. Його дружина працювала головним спеціалістом розрахункового відділу Головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради. У виборах 25 жовтня участі не брав.

16. Вікторія Шевц

Жінка балотується у мери як самовисуванка, хоча обралася депутаткою міськради від партії “Слуга народу”. Голова християнської молодіжної громадської організації “Труба”.

У 2015 році балотувалась до Київської обласної ради 7-го скликання від партії “Сила людей”. Працювала директором креативної агенції “Прінт-студія” та агенції з організації заходів “Творча кузня”.

17. Ярослав Шевченко

Про кандидата відомо, що він народився в місті Черкаси, зараз проживає в Києві. Йому 29 років, за даними ЦВК – адвокат. Про попередні балотування нічого не відомо, тому припускаємо, що він один із технічних кандидатів. 

Нагадаємо, 28 жовтня від коронавірусу помер мер Борисполя Анатолій Федорчук.

Великий Київ у Google News

підписатися