Якщо земля біля під’їздів та на прибудинкових майданчиках не закріплена за мешканцями будинку на офіційному рівні – прибирати її, як і платити за послуги мешканці можуть добровільно.
«Спільним майном багатоквартирного будинку є права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія у разі державної реєстрації таких прав», – розповів перший заступник голови профільного комітету парламенту Олексій Кучеренко.
Він зазначив, що дізнатися відомості, чи офіційно оформлена земля можна у державному реєстрі.
«Державної реєстрації нашого майна звісно нема – якого ж біса ми платимо за утримання не свого майна?!», – емоційно додає Кучеренко.
Право власників квартир не платити за прибирання двору, або ж навпаки – платити з власного вибору передбачено у законодавстві.
Так, у законі “Про житлово-комунальні послуги” вказано:
«Якщо прибудинкова територія БКБ не оформлена у власність або користування співвласників, послуги прибирання можуть бути включені до кошторису витрат… виключно за згодою споживачів із визначенням на договірних засадах і погодженням з органами місцевого самоврядування».
Іншими словами – якщо території біля будинку немає в державному реєстрі, мешканці самі можуть вирішити прибирати біля дому та попросити про це комунальників. При цьому вказавши, яку площу будуть зачищати, та, відповідно, оплачувати послуги за неї.
Нагадаємо, українська столиця очолила рейтинг серед мегаполісів за витратами на прибирання.