Перевантаженість станцій метро Києва утричі більша, ніж в Європі – як покращать ситуацію

09:00 24.09.2020

В метрополітені Києва перевантаженість станцій утричі більша ніж в Європі. На одну станцію метро в столиці припадає 56,7 тисяч людей. У Європі цей показник – 20 тисяч осіб.

Перевантаженість станцій метро Києва утричі більша, ніж в Європі – як покращать ситуацію

Про це повідомляється на сторінці Генплану Києва.

Крім того, київський метрополітен відстає за кількістю станцій в порівнянні з іншими містами Європи. Оскільки забудова міста здебільшого формувалася вздовж станцій метрополітену, тому вони всі як правило, перевантажені. Перевантаженість станцій метрополітену також обумовлюється їх низькою щільністю.

Незважаючи на достатньо велику площу міста, протяжність київського метрополітену, в порівнянні з іншими містами є невеликою. Щільність мережі метрополітену (показник, який показує співвідношення довжини лінії метро до площі міста) в Києві приблизно в 5 разів нижчий, ніж в Європейських містах.

Київський метрополітен займає 29 місце у світі за кількістю перевезених пасажирів, хоча по своїй протяжності займає у світі 60 місце.

Для того, щоб розв’язати проблему перезавантаженості, Генплан передбачає будівництво Подільсько-Вигурівської лінії метро, а також розвиток існуючих ліній. Також передбачено будівництво нових пересадочних станцій, оскільки наявні пересадки вже вичерпали свій ліміт по пропускній спроможності.

Нагадаємо, у 2019 Київський метрополітен перевіз 495 млн 300 тис. пасажирів. Як виявилося, червона лінія, як і раніше залишається найбільш завантаженою, а ось найбільший пасажиропотік спостерігається на станції «Академмістечко» – 21,3 млн.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...