Переписували протоколи з печатками – у Петропавлівській Борщагівці викрили фальсифікаторів, відкрито 3 кримінальні справи

11:58 28.10.2020

На виборчій дільниці в селі Петропавлівська Борщагівка, що під Києвом правоохоронці виявили ряд порушень. У зв’язку з цим Слідчі Києво-Святошинського відділу поліції відкрили 3 кримінальні провадження.

Переписували протоколи з печатками – у Петропавлівській Борщагівці викрили фальсифікаторів, відкрито 3 кримінальні справи

Як повідомляє пресслужба Нацполіції, напередодні до виборчої дільниці Києво-Святошинського району завідала народний депутат з питанням: чому так довго ведеться підрахунок голосів результатів голосування та сфотографувала виборчі документи. На що працівник сільради за плечі виштовхав її з приміщення. Одразу після повідомлення на 102 на вказаною адресую за кілька секунд прибула слідчо-оперативно група.

Під час проведення невідкладного обшуку та першочергових слідчих дій поліцейські виявили та виучили записи з підписами осіб, де зазначені суми в грошовому еквіваленті, інші документи, що можуть свідчити про фальсифікацію виборів. Також вилучили готівку на суму 72,5 тисячі гривень.

Разом з тим, народний депутат пояснила, що прийшовши на позачерговий прийом до сільського голови села Петропавлівської Борщагівка, вона виявила, що секретар сільської ради вносить відомості з протоколів на свій комп’ютер, але ця особа не являється членом ДВК.

За даними фактами слідчі поліції відкрили три кримінальних провадження за ч.2 ст. 351 (Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради), ч. 4 ст. 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму) та за ч. 2 ст. 158 (Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або інше несанкціоноване втручання в роботу Державного реєстру виборців) Кримінального кодексу України. Встановлюються усі обставини, причини скоєних злочинів.

Водночас народний депутат Вікторія Сюмар повідомляє у Facebook, що на даному участку переміг кандидат від “Європейської Солідарності” Олесь Кудрик, але у кабінеті сільського голови намагались сфальшувати результат на користь іншого кандидата.

Сюмар каже, що зайшла у кабінет секретарки сільського голови Петропавлівської Борщагівки, коли там переписували протоколи з печатками, і її звідти виштовхали. 

Коли на її виклик з’явилися співробітники Національної поліції, нападники просто закрили кабінет і втекли.

Коли правоохоронці вибили двері, то виявили в кабінеті, з якого так активно виштовхували Сюмар, протоколи з мокрими печатками. Печатки були, підписи голови і секретаря теж, а цифри ще писали в кабінеті. Також там були посвідчення спостерігачів, преси, гроші в кульку, паспортні дані виборців і списки з підписами за отримані кошти.

За словами Сюмар, так абсолютно випадково вдалося виявити масштабну спробу фальсифікації виборів кандидата, який за даними підрахунку “ЄС” програв, але намагався сфальшувати вибори, призначивши перерахунок на окремих дільницях і помінявши там протоколи, які «з потрібними цифрами» заповнювала співробітниця сільської ради… 

Нагадаємо, тітушки Дубінського намагались зірвати вибори в Василькові

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...