Як повідомляє Київський метрополітен, наразі вже замінили назви на всіх інформаційних покажчиках напрямку руху пасажирів і поїздів, а також встановили нові лінійні схеми, що знаходяться над дверима у вагонах.
Окрім того, тривають роботи із заміни карти-схеми на інформаційних стендах, які розташовані на платформах станцій.
Як зауважують у комунальному підприємстві, значну частину робіт можливо виконувати лише в нічні зміни.
Разом із тим, у вагонах синьої лінії вже звучать нові аудіооголошення з назвою станції “Площа Українських Героїв”. Роботи із запису інформації на зеленій лінії наразі тривають.
Запис нових оголошень проходив у партнерстві з компанією Tak Treba Production (FILM.UA Group), із якою столична підземка співпрацює з 2018 року. Також здійснили й перезапис всіх назв станцій англійською мовою. У цьому допоміг громадянин Великої Британії, який із початку повномасштабного вторгнення приїхав в Україну, де надає гуманітарну допомогу постраждалим регіонам.
Загалом процес перейменування йде до завершення. Однак деякі роботи триватимуть певний час, зокрема виготовлення та встановлення на кожну перейменовану станцію чотирьох комплектів букв для назв. Наразі триває підготовка тендерної документації, яку найближчим часом оприлюднять на майданчику публічних закупівель Prozorro.
Нагадаємо, що рішення про перейменування двох станцій метрополітену ухвалили депутати Київради у травні цього року. Комплексні роботи з перейменування на підприємстві розпочали в липні та тривають досі.
Читайте також: Станцію метро “Мінська” пропонують перейменувати на “Червона Рута”
Нагадаємо, у травні депутати Київради перейменували дві станцій київського метрополітену, зокрема станцію “Площа Льва Толстого” на “Площа Українських Героїв” та станцію “Дружби народів” на “Звіринецьку”. У серпні на цих станціях оновили навігацію.
Від початку повномасштабної війни у Києві перейменовано 289 вулиць, проспектів, провулків, бульварів та площ, пов’язаних з Росією та радянським минулим. Наразі деякі об’єкти неможливо перейменувати, бо вони досі не побудовані – наприклад, станцію “Проспект правди” на “Варшавську”.