Перехід на літній час: медики розповіли, як мінімізувати негативний вплив на здоров’я

Автор: Вікторія Мілюта
19:09 31.03

Цієї неділі Україна перейшла на літній час. І хоча більшість адаптується до цього досить швидко, та все ж є вразливі до подібних змін люди.

Перехід на літній час: медики розповіли, як мінімізувати негативний вплив на здоров’я

Зміна часу може бути відчутною для тих, хто потребує ранніх підйомів та чия робота вимагає підвищеної концентрації уваги, також можуть страждати люди з серцево-судинними захворюваннями.

«Такі негативні наслідки пояснюються порушенням циркадних ритмів сну, що регулюють усі біологічні процеси нашого організму. Коли ми починаємо засинати та просинатися раніше, наш «внутрішній годинник» потребує часу, щоб перелаштуватися. І якщо йому не допомогти, то може відбутися погіршення роботи серця, зниження когнітивних функцій; підвищуються ризики, пов’язані з розладами ментального здоров’я: тривога, депресія, погіршення настрою», – розповіли містянам у Київській міській державній адміністрації.

Загалом лікарі, щоб полегшити цей період і зробити його максимально комфортним, рекомендують розпочинати «перехід» на літній час трохи раніше – ще за кілька днів.

Читайте також: Як подолати наслідки переїдання: кілька дієвих лайфхаків від лікаря-дієтолога

Наприклад, якщо ви звикли підніматися о 07:00 ранку, встановіть будильник у вихідні на 7:20. Тоді можна значно легше прокидатися у дні, коли потрібно на роботу.

Також фахівці рекомендують більше бувати на свіжому повітрі вдень, не нехтувати сніданками, та не забувати про фізичну активність.

Людям із проблемами серцево-судинної системи радять уважно контролювати тиск та не пропускати прийом призначених медикаментів.

Раніше киянам дали поради, як позбутися набраних протягом зими зайвих кілограмів.

Великий Київ у Google News

підписатися