Переговори між Україною та РФ в Туреччині: основні заяви

Автор: Володимир Хлєбников
16:08 29.03.2022

Росія кардинально скоротить бойові дії на київському та чернігівському напрямках. Україна наполягає на гарантіях безпеки від країн-підписантів, які будуть жорсткішими, ніж 5 стаття НАТО.

Переговори між Україною та РФ в Туреччині: основні заяви
Світлодіодне освітлення

Про плани окупантів розповів глава російської делегації на переговорах в Туреччині Володимир Мединський.

Він назвав переговори, що відбулися 29 березня, “конструктивними”.

Зазначається, що Росія вирішила кардинально скоротити бойові дії на київському та чернігівському напрямках. За словами Мединського, “влада виходить з того, що в Києві ухвалять рішення і створять умови для подальшої нормальної роботи“.

Також він сказав, що зустріч президентів України та Росії можлива одночасно з парафування договору про гарантії безпеки.

Пропонуємо рішення, за яким зустріч голів держав можлива одночасно з парафуванням договору міністрами закордонних справ. Тим паче, що в момент парафування й розгляду деталей договору можливе обговорення різних політичних нюансів і деталей“, – повідомив Мединський.

Позиція України

Своєю чергою радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, який взяв участь у переговорах з Росією, зазначив, що Україна зможе підписати міжнародний договір про гарантії безпеки лише після проведення загальнонаціонального референдуму з цього питання.

Дуже важливе питання стосується того, як це усе буде імплементуватися. Для нас головне, щоб держава спілкувалась з суспільством і отримала позитивні результати того, що ми запропонуємо, бо це зовсім інший безпековий контур, який Україна отримає“, – сказав Подоляк.

Він пояснив, що ключове у цьому питанні те, що влада має “отримати підтримку суспільства, щоб це рішення дійсно було консолідуюче для України“.

Читайте також: Зеленський дав велике інтерв’ю російським виданням – що казав

Глава української делегації Давид Арахамія на брифінгу після переговорів в Стамбулі заявив, що Україна хоче отримати такі гарантії безпеки від країн-підписантів, “які будуть жорсткішими, ніж 5 стаття НАТО“.

Тема безпеки в Європі дала велику тріщину, вона не працює. Ми вийшли з офіційною пропозицією. Одразу кажу, ми нічого не підписували, ми просто доносимо нашу позицію як перемовники до Росії. Про нову систему гарантій безпеки для України. Ми наполягаємо, щоб це був договір, який будуть підписувати всі гаранти безпеки, ратифікувати (парламенти країн – прим. “ВК“), щоб не повторювати помилку, що в Будапештському меморандумі, коли це виявився просто папірець. Хочемо, щоб це був працюючий міжнародний механізм з конкретними гарантіями безпеки для України… Країни-гаранти мають надати нам військову допомогу збройними силами, озброєнням, закритим небом – усього того, що нам зараз так необхідне і ми не можемо отримати”, – сказав Арахамія.

Серед гарантів безпеки Київ бачить країни Радбезу ООН (Британія, Китай, Росія, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль).

Ми пропонуємо зробити вільне приєднання до договору гарантій: якщо інші країни хочуть приєднатися, ми дамо їм таке юридичне право. Звісно, у нас неврегульовані питання з ОРДЛО та Кримом, тому тимчасово гаранти не будуть працювати на ці території. Деякі країни дали вже попереднє погодження, але ми чекаємо офіційних повідомлень“, – додав голова української делегації.

Водночас українська делегація запропонувала Росії зафіксувати в окремому пункті договору те, що питання статусу Криму і Севастополя буде вирішуватися протягом 15 років на двосторонніх переговорах.

Раніше про те, що російські окупанти виводять окремі підрозділи з Київської області, повідомив Генштаб ЗСУ.

Великий Київ у Google News

підписатися