Передпосівний обробіток ґрунту та догляд за посівами

17:39 14.06.2019

Ретельний обробіток ґрунту перед посівами дозволяє очистити ділянку від небажаної рослинності та захистити посіви. Особливо це важливо для збору здорового…
Читать дальше

Передпосівний обробіток ґрунту та догляд за посівами
оренда квартири Київ

Ретельний обробіток ґрунту перед посівами дозволяє очистити ділянку від небажаної рослинності та захистити посіви. Особливо це важливо для збору здорового урожаю, який можна потім віддати на експорт – Амбар Експорт.

Передпосівна обробка ділянки

Одним із методів видалення з ділянки небажаних рослин є провокування проростання їх насіння в той період, коли на полі немає культурних насаджень. Для цього в теплу сприятливу погоду створюються оптимальний агрофізичний та гідротермічний режими, ущільнюється та зволожується суха земля, вирівнюється та розпушується волога. Проростки бур’яну, що з’являються після такої обробки знищуються одним із наступних способів:

  • Боронування;
  • культивація;
  • Орання;
  • Застосування хімічних препаратів.

Метод провокування росту бур’яну вважається ефективним стосовно однорічних рослин, насіння яких стрімко проростає в поверхневих шарах грунту. Для появи сходів багаторічних бур’янів необхідне проведення раннього зяблевого орання. Видалення небажаних рослин можливе культиватором з підрізними робочими елементами, а для посушливих регіонів – культиваторами-плоскорізами.

Якщо після першої культивації буряну багато агротехнологією передбачено проведення прикочування.

Після такої обробки кількість сходів небажаних рослин буде у 2-3 рази більшою. Рослини, що з’являться, знищуються культивуванням землі.

Догляд

Важливим етапом системи обробки грунту і догляду за насадженнями озимих культур є боронування навесні. Ефективність такого прийому залежить від декількох факторів:

  • Особливостей зростання і щільності рослин (культури і бур’яну);
  • Механічного складу і зволоженості поверхні землі;
  • Погодно-кліматичних умов.

Найбільш ефективним вважається легке боронування в осінній період. Навесні використання борони по посівам озимих культур, особливо на суглинкових грунтах проти зимуючих бур’янів, що встигли вкоренитися восени, не дає бажаного результату. Весняне боронування проводять великою бороною, що може знищити зимуючі рослини, не пошкодивши культурні.

В боротьбі з однорічними бур’янами в насадженнях ярових культур найкращі результати забезпечує досходове та післясходове боронування. Найбільша кількість небажаних рослин гине при проведенні такої обробки в теплі і сонячні дні, особливо якщо бур’ян знаходиться у фазі паростків. Багаторазове боронування не здатне повністю ліквідувати багаторічні рослини, тому проти них у посівах просапних культур використовують спеціальні високоефективні препарати – гербіциди. Обробку хімічними засобами проводять між рядками.

Обробіток парів

В посушливих районах часто використовують чисті пари, що дозволяють накопичити поживні елементи та вологу у ґрунті і сприяють очищенню поля від бур’яну.

Поверхневий обробіток чистих парів починають після масової появи сходів небажаних рослин. За весняно-літній період потреба у обробці виникає періодично, оскільки рослини здатні до регенерації. Поверхнева обробка проводиться при появі перших паростків небажаних рослин, що дозволяє виснажувати їх кореневу систему.

Через часті обробки ґрунт пересихає і втрачає вологу, тому сходи озимих культур можуть стати розрідженими. В районах низької вологості рекомендовано за 2-3 місяці до посіву озимих культур застосовувати гербіциди, щоб знизити кількість обробок і непродуктивні втрати вологості.

В регіонах з достатньою зволоженістю використовують зайняті пари. Культури здатні пригнічувати розвиток буряну. Після збору врожаю поверхнева обробка ґрунту призводить до знищення небажаних рослин і створює сприятливі умови для появи дружніх сходів озимої культури.

В районах з достатньої кількістю вологи на мало окультурених ґрунтах використовують парову обробку. Одразу після збору врожаю попередньої культури проводиться лущення землі на глибину 5-6 см по діагоналі поля. Після появи паростків бур’яну і внесення добрив проводиться основна обробка – орання плоскорізом, боронування, або культивація з боронуванням.

Найкращі результати дає комбінування агротехнічних методів та використання гербіцидів.

Великий Київ у Google News

підписатися