Передімплантаційна генетична діагностика — важливий етап ЕКО

16:03 15.04.2021

Доволі часто лікарі рекомендують майбутнім батькам, які готуються до ЕКО, пройти передімплантаційну генетичну діагностику.

Передімплантаційна генетична діагностика — важливий етап ЕКО

Зокрема, таку процедуру пропонує клініка професора Феськова О. М. — https://feskov.ua/services/eko/pgd. Не варто нехтувати порадою фахівців, адже таке дослідження надзвичайно важливе.

Процедура дає змогу провести генетичний аналіз ще не вживленого ембріона, аби виявити у нього можливі порушення, які можуть стати причиною важких захворювань у майбутньому. Для цього призначаються молекуло-генетичне та цитогенетичні дослідження. За допомогою ПЦР чи аналізу гаплотипів (каріомаппінгу) можна уникнути вживляння ембріона з генетичними порушеннями.

Необхідний аналіз для майбутніх батьків

Генетична лабораторія професора Феськова О. М. проводить ці аналізи з особливою точністю, застосовуючи автоматичну реєстрацію та інтерпретацію отриманих результатів. Якщо подружжя має спадкові генетичні захворювання, даний аналіз є просто незамінним. Він виявляє такі захворювання:

  • муковісцидоз;
  • спадкові онкозахворювання;
  • фенілкетонурію;
  • хворобу Хантінгтона та багато інших.

Цитогенетичний аналіз ембріонів рекомендують жінкам віком старше 25 років, якщо у чоловіка діагностовано анеуплоїдії у сперматозоїдах, у разі повторних викиднів або декількох невдалих спроб ЕКО. Такий метод вважається скринінговим, він дає змогу виявити в ембріона до його імплантації у матку хворобу Дауна, синдроми Едвардса, Патау, Клайнфельтера, Шерешевського-Тернера та інші серйозні генетичні хвороби.

Для цього в лабораторії досліджуються хромосоми 13, 16, 18, 21, X, Y. Якщо ж у подружжя є будь-яке визначене спадкове генетичне порушення, то лабораторія уважно дослідить саме ті гени, які за нього відповідають. Так ви зможете бути упевненими в тому, що вам пересадять здоровий ембріон.

Варто пам’ятати, що приблизно 70 % ембріонів (отриманих у результаті природного запліднення чи ЕКО) не реалізуються у народження дитини через неможливість виношування вагітності, порушення процесу імплантації внаслідок хромосомної аномалії ембріона (зокрема анеуплоїдії), вираженої наявністю зайвої хромосоми або втратою необхідної хромосоми, її частини.

Плануючи майбутню вагітність, не ігноруйте можливості сучасної медицини, які можуть допомогти вам виносити та народити здорову дитину без генетичних порушень, навіть якщо вони є у вас, передаються у спадок. Іноді без такого аналізу взагалі не можна гарантувати вдалу спробу ЕКО.

Великий Київ у Google News

підписатися