Пенсії для “чорнобильців” зазнають змін: кого стосується новий порядок

Автор: Любава Лисичкіна
19:25 01.09

Кабінет міністрів вніс зміни до порядку нарахування пенсій для людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Пенсії для “чорнобильців” зазнають змін: кого стосується новий порядок

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 1 вересня. 

Зокрема, зміни встановлюють мінімальний розмір пенсії для членів родини людини, яка померла і мала інвалідність через Чорнобильську катастрофу. Відповідно до них, мінімальний розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника становитиме:

  • на одного непрацездатного члена сім’ї – 50% пенсії по інвалідності померлого годувальника;
  • на двох і більше непрацездатних членів сім’ї – 100% пенсії по інвалідності померлого годувальника.

Також відповідно до змін, за вибором людини призначення пенсії може проводитися відповідно до закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у розмірах, які визначаються частиною 3 статті 54 цього закону. При цьому розмір пенсії, призначеної відповідно до порядку, не може бути меншим за розміри, визначені частиною 3 статті 54 закону.

Наприкінці червня президент Володимир Зеленський підписав закон, який збільшує розмір пенсії для постраждалих, внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС. Документ встановлює мінімальні розміри пенсії за інвалідністю та у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Так, розміри пенсії для I групи інвалідності не можуть бути нижчими 6000 гривень, для II групи інвалідності – 4800 гривень, для III групи інвалідності та дітей з інвалідністю – 3700 гривень.

Нагадаємо, сьогодні Кабмін прийняв рішення про підвищення стипендії  учням профтехів і студентам.

Великий Київ у Google News

підписатися