Пенсіонерка у пілотці із червоною зіркою знову влаштувала провокацію біля Меморіалу Вічної Слави

Україна вже другий рік поспіль відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом, відійшовши від радянської традиції святкування 9 травня. Проте в Києві щороку 9 травня біля Меморіалу Вічної Слави в Парку Слави з’являється пенсіонерка у радянській військовій формі та пілотці із забороненою червоною зіркою. Вона приходить нібито покласти квіти до могили Невідомого солдата, а насправді влаштовує суперечку із поліцейськими, які роблять їй зауваження за заборонену символіку.

Не обійшлось без неї і сьогодні, щоправда, через відчутний холод пенсіонерка не ризикнула одягнути військову форму, як торік, а обмежилась пілоткою із червоною зіркою.

Поліція просила зняти пілотку, на якій зображена заборонена в Україні символіка, але вона відмовилась – мовляв, її навіть не видно, “а вот вашу свастику – да”. Врешті бабця заявила поліціянтам, що вимагатиме, щоб їх відправили на передову.

А коли правоохоронці їй сказали, що відвезуть до відділку для надання пояснень, жіночка відповіла, що вже шість раз була там – а потім перед нею вибачаються.

Попри заяву, що прийшла покласти квіти до меморіалу, пенсіонерка довго стояла біля монумента з портретом, на якому зображений чоловік у військовій формі з прізвищем Савченко, і сперечалась з поліцейськими, відмовляючись зняти зірку. На чергову вимогу правоохоронців зняти зірку з пілотки вона заявила, що їй шкода правоохоронців, бо їх спотворили і вони навіть не читали “МУМУ”.

Врешті на запрошення правоохоронців бабця сіла у поліцейську машину, так і не поклавши квіти до меморіалу.

Зауважимо, аналогічний “концерт” пенсіонерка влаштувала і торік. За інформацією ЗМІ, її звати Галина Петрівна Савченко.

Нагадаємо, в Україні діє заборона на використання символіки тоталітарних режимів: до неї належать герби, прапори СРСР, УРСР, інших комуністичних країн, серп і молот, в тому числі у поєднанні з п’ятикутною зіркою, гімни СРСР або радянських республік, будь-яка символіка комуністичної партії, пам’ятки із зображенням партійних та радянських керівників, комуністичні гасла і цитати.

Їх використання передбачає:

  • адміністративну відповідальність – стаття 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зазначає, що виготовлення і пропаганда георгіївської стрічки тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.
  •  кримінальну відповідальність – стаття 436 -1 Кримінального кодексу України – виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів карається позбавленням волі на строк до п’яти років.