ПЦУ просить Варфоломія позбавити престолу партріарха Кіріла

Автор: Галина Ворона
12:29 28.07.2022

ПЦУ закликала вселенського патріарха Варфоломія позбавити престолу московського патріарха Кирила Гундяєва.

ПЦУ просить Варфоломія позбавити престолу партріарха Кіріла
оренда квартири Київ

Як повідомляє пресслужба ПЦУ, таке рішення ухвалив вчора Священний синод Православної церкви України.

На виконання Постанови Архієрейського Собору Священний Синод підтримав внесений Синодальною Богословсько-літургічною комісією проєкт листа до Вселенського Патріарха Варфоломія та до Предстоятелів Помісних Православних Церков щодо притягнення російського патріарха Кирила до канонічної відповідальності і позбавлення його Патріаршого престолу“, — йдеться в повідомленні.

ПЦУ також просить Варфоломія визнати дії патріарха Кирила на канонічній території Олександрійського Патріархату як схизматичні і притягнути його до канонічної відповідальності, а ще засудити доктрину “русского мира” та визнати її єретичною.

Важливо розуміти, що ідеологія сучасної російської православної церкви містить загрозу не лише для України, але й для цілого православного світу […] Ми закликаємо Вашу Всесвятість та Предстоятелів Помісних Православних Церков якнайшвидше розглянути діяльність патріарха Кирила“, — йдеться в зверненні.

Читайте також: Буде відповідальність і перед людьми, і перед богом – Порошенко звернувся до кіріла біля зруйнованої росіянами церкви  

Як відомо, після початку повномасштабної війни РФ проти України очільник Російської православної церкви патріарх Кіріл (Володимир Гундяєв) фактично підтримав військову агресію та благословив російських військових на війну. У квітні Кіріл виступив із промовою в храмі збройних сил РФ, де розхвалював російських солдатів та поставив під сумнів незалежність України.

У відповідь сотні священників УПЦ (МП) вимагали віддати Кіріла під церковний трибунал через його позицію щодо війни в Україні. У квітні священнослужителі зібрали понад 400 підписів під відповідним закликом.

Своєю чергою Священний синод Православної церкви України (ПЦУ) закликав архієреїв, духовенство, монастирі та релігійні громади УПЦ московського патріархату приєднуватися до ПЦУ. Десятки громад УПЦ МП уже приєдналися до ПЦУ.

Наприкінці травня Українська православна церква (МП) зібрала Собор у Києві “щодо питань церковного життя, які виникли після початку повномасштабної війни РФ проти України”. Собор УПЦ (МП) заявив, що засуджує війну та висловлює незгоду з позицією патріарха московського і всієї Русі Кіріла щодо війни в Україні. Окрім того, в УПЦ (МП) оголосили про зміни для «повної самостійності та незалежності» Української православної церкви.

Нагадаємо, Епіфаній розказав про можливість засудження Кіріла та РПЦ світовим православ’ям

Великий Київ у Google News

підписатися