За її словами, існує кілька причин, чому у річках настільки піднявся рівень води.
«Рівень Дніпра у Києві регулюється за рахунок синхронно-злагодженої роботи каскаду дніпровських водосховищ. Каховська ГЕС сьогодні не працює в повному технологічному режимі, тому верхні водосховища не були спрацьовані для прийому повеневої води і тому спостерігаються локальні підтоплення територій в басейні Дніпра», – зазначила вона.
В той же час Овчаренко відмітила, що весняне водопілля – це нормальне сезонне явище, яке має свою природню циклічність. За гідрологічною статистикою, повінь 2023 року за своїми показниками близько на метр перевищує минулорічну та подібна до повені 2013 року.
Читайте також: У Кличка повідомили, коли у Києві очікується пік паводку
«Вода може досягти критичних поміток і це матиме масштабніший прояв підтопленнь територій, інфраструктури та домогосподарства», – сказала екс-керівниця Держводагентства.
Вона зауважила, що рівень води у річках підвищується частково через танення снігового покриву та в основному за рахунок дощів.
Раніше повідомлялося, що у столиці паводок вже кілька днів поспіль йде на спад. Наразі рівень води у Дніпрі в межах столиці складає 9 343 см за Балтійською системою. Це на 7 см менше, ніж минулої доби. В той же час у місті оголошений помаранчевий рівень небезпеки.