Паспорт є, водолази дно перевірили, аналізи води досліджуються: озеро у Ворзелі перетворять на “перлину”

Автор: Любава Лисичкіна
17:17 24.07

Нині триває комплексна робота і опрацьовується план дій, який допоможе перетворити ставок на справжню перлину селища.

Паспорт є, водолази дно перевірили, аналізи води досліджуються: озеро у Ворзелі перетворять на “перлину”
Про це повідомив у соцмережі Бучанський міський голова  Анатолій Федорук.
 
За словами Федорука, об’єднання з Мироцьким в одну громаду дозволяє облаштувати прибережну зону як спільний об’єкт рекреації. Триває виготовлення документації, необхідної для очистки та порятунку озера.
 
“Так, на замовлення Бучанської міської ради Басейнове управління водних ресурсів середнього Дніпра вже розробило Паспорт водного об’єкта – ставка площею 3,2040 га в межах селища Ворзель Бучанської громади Київської області, який погоджено Державним агентством водних ресурсів України у  червні цього року”, – деталізував посадовець.
 
Бучанська міська рада також замовила детальний план території навколо озера, адже законодавством передбачено, що “в межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації”.
 
“Відтак нині розробляється детальний план території площею 7 га з метою встановлення прибережних смуг з винесенням їхніх меж на місцевості. Він має врахувати той факт, що вздовж берегової лінії великих річок, водосховищ та інших водойм існує прибережна захисна смуга завширшки 100 метрів, щодо якої діє низка обмежень, зокрема, й стосовно споруд, що можуть бути там розміщено. Логіка природоохоронного законодавства полягає в тому, що весь берег озера має бути загальнодоступним, і ми наполягатимемо, щоб саме так було у Ворзелі”, – додав Федорук.
 
Голова також розповів, що  дно водойми уже дослідили водолази, виявивши велику замуленість, особливо з боку парку та ресторану “Шкіпер”, що потребує додаткових заходів з очистки, які плануються на осінь, після завершення літнього сезону.  Взято аналіз води, щоб виявити проблему чи спростувати наявність фекалій та інших відходів життєдіяльності людини у цій водоймі.
 
Федорук пояснив, що на чергову сесію міськради виноситься проект рішення про балансоутримувача даної водойми — КП “Бучазеленбуд”.
 
До слова, забудовники знищують озеро Малий Небреж і озеро без назви на Осокорках.

Великий Київ у Google News

підписатися