Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького – це унікальний комплекс меморіальних будинків у Києві, де наприкінці XIX-на початку ХХ століть проживали родини українських митців.
Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.
Приватне товариство подало позов до Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, вимагаючи дозволу на земляні роботи в охоронній зоні музею. Свої вимоги обґрунтувало погодженням за принципом мовчазної згоди проєктної документації на будівництво там офісно-житлового та готельного комплексів із паркінгом.
Суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив. Надалі товариство оскаржило це судове рішення в апеляційному порядку.
Наразі Шостий апеляційний адміністративний суд підтримав позицію прокурора та відхилив апеляційну скаргу позивача.
Свого часу тут був центр культурного життя України. Сьогодні музей органічно розвивається як сучасний мистецький та науковий осередок, сучасники почали називати його Українським Парнасом.
Реалізація такого проєкту будівництва створила б загрозу для об’єктів культурної спадщини, розташованих поруч із запроєктованими комплексами, з огляду на їхній технічний стан, вік і конструктивні особливості.
Наявність охоронних зон музею убезпечує прилеглі до них території від хаотичної забудови й сприяє збереженню унікальних будинків.
Довідково: У затишному куточку Києва на початку минулого століття оселилися поруч родини Лесі Українки, Миколи Лисенка та Михайла Старицького. Згодом поряд замешкав Панас Саксаганський, а Іван Франко заходив у гості, коли приїздив до нашого міста.
Відтоді, як склалося це дивовижне сусідство митців, цей куточок Києва справді став унікальним центром українського духовного буття, а сучасники почали називати його Українським Парнасом.
Сьогодні Музей видатних діячів – це комплекс меморіальних будинків видатних діячів, які розповідають про життя, творчість та громадську діяльність відомих українців: родин Косачів, Старицьких, Лисенків, Франків та Тобілевичів.